Dobrze płatną pracę można znaleźć w wojsku

Dobrze płatną pracę można znaleźć w wojsku (© Fot. PUP w Kole)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powiatowy Urząd Pracy w Kole podał informację o wolnych miejscach pracy w Korpusie Szeregowych Zawodowych i Narodowych Siłach Rezerwowych. Chętnych szuka 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu.

W 17 Brygadzie Zmechanizowanej istnieją wolne stanowiska pracy przewidziane dla żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych zawodowych oraz kandydatów dla żołnierzy wchodzących w skład Narodowych Sił Rezerwowych.

- Minimalne wymagania zawodowe w korpusie szeregowych zawodowych to ukończenie gimnazjum lub szkoły zawodowej oraz posiadanie uregulowanego stosunku do służby wojskowej – żołnierze, którzy odbyli zasadniczą służbę wojskową. Praca ta jest odbywana na zasadach dobrowolnego zgłoszenia się do służby i pełnienia jej w ramach kontraktu na pełnienie służby kontraktowej. Średnie miesięczne wynagrodzenie to około 2500 zł. Dla kandydatów, którzy nie posiadają uregulowanego stosunku do służby wojskowej istnieją miejsca w Narodowych Siłach Rezerwowych. Przeszkolenie i przygotowanie w NSR umożliwi szybszą realizację planów związanych z zawodową służbą wojskową - taką informację można przeczytać w komunikacie Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.

Nabór do służby zawodowej w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu rozpoczął się już w 2004 roku. Obecnie w brygadzie służy ponad 2300 żołnierzy.

- Żołnierze brygady wykonywali trudne zadania bojowe w Iraku, Afganistanie i Czadzie. Doświadczenia, które tam zdobyli wykorzystywane są podczas szkolenia w Polsce. Służba w 17WBZ to gwarancja na możliwość rozwoju zawodowego, praca z najlepszymi żołnierzami na najnowocześniejszym sprzęcie. Każdy żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej 17WBZ ma możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na kursach doskonalących oraz sprawdzenia się podczas wyjazdu na misję pokojową - czytamy w komunikacie.

Ze strony 17 Brygady Zmechanizowanej osobą upoważnioną do prowadzenia rozmów w sprawie pracy są: kpt. Wiesław Palczak - oficer sekcji personalnej brygady (tel. 95 7414229) dla kandydatów do korpusu szeregowych zawodowych oraz kpt. Jacek Grabowski - oficer sekcji personalnej brygady (tel. 95 7414239).

Bezrobocie w powiecie kolskim sięga 15 procent

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

krys. (gość)

Olejcie te wojsko,ja sluzylem w tej brygadzie ponad 2 lata i niema zadnych plusów,ani mozliwosci awansu...w necie i tv tylko sciemniaja aby zostac zolnierzem..to wszystko sciema...

Adrianna (gość)

17-stka jest najlepsza,mam nadzieje ze niedlugo zasile jej szeregi,choc z wlasnego doswiadczenia wiem ze caly czas sa schody pod gorke.