Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

GB
Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
O wybitnych mieszkańcach powiatu kolskiego przypomną nam wkrótce uczniowie, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Pomogą im nauczyciele, którzy w najbliższych dniach wezmą udział w specjalnych szkoleniach.

W projekcie „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” bierze udział 226 wielkopolskich szkół podstawowych, w tym dziewięć z powiatu kolskiego: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbiu, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Grzegorzewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole, Zespół Szkół w Kościelcu, Zespół Szkolno - Gimnazjalny w Łubiance, Szkoła Podstawowa w Dębach Szlacheckich oraz Zespół Szkół w Przedczu.

W każdej szkole 20 uczniów czwartych, piątych i szóstych klas, podzielonych na zespoły, poszukuje najciekawszej postaci ze swojej gminy. Stworzą autorską multimedialną notę, popartą badaniami i poszukiwaniami źródeł. Do czerwca 2015 roku powstanie dostępna dla wszystkich „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

- W encyklopedii pojawią się noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady opisujące ponad 1800 najwybitniejszych Wielkopolan – mówi Ewa Superczyńska, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Podczas pracy nad encyklopedią młodzież będzie korzystać z nowoczesnych i innowacyjnych metod kształcenia.

- W każdej z 226 szkół powstanie laboratorium projektowe z laptopami i tabletami, oraz szkolna serwerownia, a cały budynek zostanie objęty siecią bezprzewodową, zapewniającą dostęp do Internetu, zasobów szkoły oraz zasobów serwerowni regionalnej – informuje Łukasz Rumatowski, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej.

Już 20 listopada rozpoczną się szkolenia dla dyrektorów szkół podstawowych, które przystąpiły do projektu. Zapoznają się oni ze skutecznymi sposobami zarządzania projektem, a także z praktycznym użyciem nowoczesnych technologii w edukacji. 22 listopada szkolenia zaczną nauczyciele, którzy od stycznia 2014 poprowadzą zajęcia z uczniami.

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolo.naszemiasto.pl Nasze Miasto