Bieg Warciański 2013 [WIDEO, ZDJĘCIA]

33. Międzynarodowy Bieg Warciański wygrał Artur Kozłowski
33. Międzynarodowy Bieg Warciański wygrał Artur Kozłowski Fot. Grzegorz Broniarczyk
33. Międzynarodowy Bieg Warciański 2013 w Kole wygrał Artur Kozłowski z Asclepios-Poltraf Team. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Agnieszka Gortel-Maciuk z TS AKS Chorzów.

33. Międzynarodowy Bieg Warciański wystartował tradycyjnie już w Lesie Rzuchowskim w miejscowości Chełmno nad Nerem. Około 400 uczestników miało do pokonania 10-kilometrową trasę, która biegła przez Skobielice, Powiercie, Kolonię Powiercie aż do Koła. Tutaj ulicami miasta zawodnicy dobiegli do mety, która znajdowała się w parku im. Stanisława Moniuszki.

Pierwszy na mecie tegorocznego Biegu Warciańskiego zameldował się Artur Kozłowski z Asclepios-Poltraf Team. Warto dodać, że zawodnik ten wygrał kolski bieg już po raz trzeci z rzędu.

Wśród pań najszybciej pobiegła Agnieszka Gortel-Maciuk z TS AKS Chorzów. Najlepszym zawodnikiem z Koła był Mariusz Adamkiewicz (Sanitec Koło), który na mecie zameldował się jako 26.