Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Koła Mieczysław Drożdżewski wręczył nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej 21 nauczycielom i dyrektorom kolskich placówek oświatowych.

- Są to nauczyciele, którzy w ostatnim czasie wyróżnili się swoją pracą i osiągnęli wysokie wyniki na płaszczyźnie dydaktycznej - mówi Monika Ciesielska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Kole - To jest dzień, w którym zostają zauważani i nagradzani.Ale Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko nagrody i wyróżnienia. To także okazja do tego, żeby przypomnieć, z jakimi problemami boryka się dziś oświata.

- Państwo zrzuciło odpowiedzialność na samorządy w kwestii tworzenia i likwidacji szkół. W ostatnim czasie wiele placówek zostało zlikwidowanych i kuratorium nie odnosi się w zasadzie do tych decyzji. Ogromnym kłopotem jest także problem demograficzny. Przy niskim wzroście gospodarczym poprawy tutaj nie będzie. Jedynym pomysłem na to, jest polityka prorodzinna - powiedział nam Andrzej Sikorski, szef "Solidarności" oświatowej w powiecie kolskim.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Gimnazjum nr 1 w Kole.

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!