Koło. Urzędnicy nie dali sobie nagród

W odróżnieniu do większości samorządów w 2012 r. urzędnicy z Urzędu Miasta w Kole nie dostali żadnych nagród. Urząd tnie wydatki i szuka oszczędności.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Fot. Grzegorz Broniarczyk)

Zwyczajowo pod koniec każdego roku urzędnicy dostają nagrody za swoją pracę. W Koninie dostało je 320 pośród 346 osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta. Przeznaczonych zostało na to około 800 tys. zł.

– W 2012 r. nie przyznaliśmy żadnych nagród. Nie było ich zarówno pod koniec roku, jak i 27 maja z okazji dnia pracownika samorządowego. Sytuacja nie jest zbyt dobra, więc oszczędzamy na czym się da – zapewnia Tomasz Nuszkiewicz, sekretarz miasta Koło. – Rada miasta naciska na ograniczenie wydatków na administrację. Żeby radni zgodzili się na przyjęcie budżetu, musimy szukać oszczędności. Sukcesywnie ograniczmy też liczbę etatów. Często gdy pracownicy odchodzą na emeryturę, to nie zatrudniamy na ich miejsce nowych.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy burmistrz Koła zastanawia się nad przyszłością straży miejskiej. Najprawdopodobniej jednak nie zostanie zlikwidowana.

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (2)

avatar
avatar
kolanin (gość)

Za co nagrody ludziom pracującym na etatach?Ci ludzie jesli poprawnie pracuja , to jeszcze nadal mają pracę/czyli nagrodę/ i wynagrodzenie /dotyczy całego kraju.
A czy taki Radny za pieniądze to PRAWDZIWY Radny? Czy może lepiej pasuje najemnik lub siła najemna upominająca sie bez żenady o wynagrodzenie? Gdzie jego bezinteresowność reprezentowania swego elektoratu i idei którą miał reprezentować? Gdzie ta społeczna kontrola Urzedu i jego poczynań? Czy już nie ma LUDZI HONORU którzy dla nas chcą coś zrobić,dla tego że wyborca go wyróżnił i obdarzył zaufaniem powierzając mu budżet miasta "nasze podatki " i oszczedne nim gospodarowanie? Może powinniśmy sie zastanowić dla czego jest tylu chętnych na listach wyborczych? A maże budżet zacząć od wynagrodzeń ,a dopiero jak starczy to coś dla społeczności " imprezy stadionowe , rozrywkowe"itp. A jak nie starczy to może jeszcze da się coś sprzedać,wyremontować- zadłużyć a póżniej przekazać oczekującemu "biznesmenowi"????? Jeszcze Nagrody???????? za co ? za całokształt zniszczenia przemysłu i wyludnianie miasta i kraju!!!!!!!

avatar
Mieszkaniec (gość)

Oczywiście rada każe oszczędzać na wypłatach dla pracowników Urzędu Miasta bo może braknąć na wypłatę dla radnych , dlaczego szanowni rajcowie nie zaczęli oszczędności od siebie a wprost przeciwnie? poprzedni rok zaczęli od podwyższenia sobie diety BRAWO

Wybierz kategorię