LO w Kole: Kamil Koligot wywalczył drugie miejsce w rzucie oszczepem

LO w Kole: Sukces Kamila Koligota
LO w Kole: Sukces Kamila Koligota Fot. LO w Kole
Uczeń LO w Kole Kamil Koligot wywalczył drugie miejsce w rzucie oszczepem w finale XVI Wojewódzkiej Licealiady w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców, która odbyła się w Poznaniu.

8 października 2014r. w Poznaniu odbyły się Finały XVI Wojewódzkiej Licealiady w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. Powiat kolski reprezentowali uczniowie LO w Kole, ZSCKR Powiercie, ZSE-A Koło oraz ZSRCKU Kościelec.

Czteroosobowa drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Kole w składzie: Iga Przybylska (1500 m – 5.53.76), Sylwia Zuchniarek (pchniecie kulą – 10.55 m), Kamil Koligot (rzut oszczepem 1- miejsce- 55,50), Szymon Stelmasik (pchnięcie kulą – 12.34 m) zaprezentowała się w Poznaniu z bardzo dobrej strony.

Kamil Koligot wynikiem 57,06 m (był to wynik gorszy niż uzyskany w wygranych zawodach powiatowych w Powierciu – 60,25) wywalczył 2. miejsce, ustępując tylko zawodnikowi z LO ze Środy Wielkopolskiej.

Dla kolskiego ogólnika to już drugi medal w zawodach wojewódzkich. Rok temu Kamil Koligot zajął w tych samych mistrzostwach III miejsce.