Olimpia Koło odpadła z Pucharu Polski. Koniński Górnik za silny

Olimpia Koło odpadła z Pucharu Polski
Olimpia Koło odpadła z Pucharu Polski Fot. MKS Olimpia Koło
MKS Olimpia Koło nie zagra w półfinale Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. W meczu ćwierćfinałowym kolanie ulegli drużynie III-ligowego Górnika Konin 1:3. Jedyną bramkę dla kolskiego zespołu strzelił z rzutu karnego Kamil Jaroszewski.

28 września 2016r. na Stadionie Miejskim MOSiR przy ulicy Sportowej został rozegrany mecz pomiędzy MKS Olimpią Koło a Górnikiem Konin. Stawką pojedynku był awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Choć faworytem był III-ligowy Górnik Konin, to jednak Olimpia dzielnie odpierała ataki koninian. Co więcej, w pierwszej połowie podopieczni Piotra Krzyżanowskiego byli nawet bliżej zdobycia bramki, niż drużyna gości.

Do 65. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety dwa błędy Olimpii zostały szybko wykorzystane przez rywala. Górnik prowadził 2:0. Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Kamil Jaroszewski i celnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wynik spotkania na 1:3 ustalił Krzysztof Słowiński.

Do półfinału Pucharu Polski awansował Górnik Konin, który powalczy o finał rozgrywek z Victorią Września.