Olimpia Koło wygrywa na inaugurację sezonu. Polanin pokonany [ZDJĘCIA]

Ariel Szczesiak i Marcin Zawadzki - to autorzy dwóch bramek, dzięki którym MKS Olimpia Koło zwyciężyła Polanina Strzałkowo 2:0. W sobotę zainaugurowano rozgrywki konińskiej klasy okręgowej.

13 sierpnia na Stadionie Miejskim w Kole drużyna seniorów MKS Olimpii Koło podejmowała drużynę Polanina Strzałkowo. Takiego początku sezonu chyba mało kto się spodziewał. Już w 3. minucie spotkania podopieczni Piotra Krzyżanowskiego prowadzili 1:0, po bramce strzelonej przez Ariela Szczesiaka.

Goście w pierwszej połowie meczu nie mieli zbyt dużo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Olimpia zdecydowanie kontrolowała przebieg spotkania. Pod koniec pierwszej części spotkania defensywa Polanina zaspała, idealnie piłkę w pole karne zagrał Przemysław Pawlak, a futbolówkę do bramki skierował głową Marcin Zawadzki. Pierwsze 45 minut zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W pierwszych 15 minutach drugiej połowy do odrabiania strat ruszyli goście. W 53. minucie sędzia spotkania nie uznał prawidłowo zdobytej bramki, która najpierw odbiła się o poprzeczkę a następnie słupek, jednocześnie przekraczając linię bramkową. Po kilku minutach goście trafili w poprzeczkę. Do końca meczu gra była wyrównana. Wynik spotkania nie uległ już jednak zmianie.

MKS Olimpia Koło - Polanin Strzałkowo 2:0 (2:0)
1:0 - Ariel Szczesiak (3')
2:0 - Marcin Zawadzki (42' głową)

MKS Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Piotr Rutkowski, Piotr Andrzejczak, Dawid Wiśniewski, Konrad Cieślak (79' Radosław Urbaniak) - Filip Zborowski (60' Jakub Brudnicki), Michał Rutkowski, Michał Kozajda, Ariel Szczesiak, Przemysław Pawlak - Marcin Zawadzki (75' Adam Szulczyk)

Trener drużyny: Piotr Krzyżanowski
Kierownik drużyny: Tomasz Cieślak.