Salus Przedecz przegrywa z Nielbą Wągrowiec 24:29

RED
UKS Salus Przedecz
UKS Salus Przedecz Fot. UKS Salus Przedecz
13 grudnia 2014r., zespół UKS „Salus” Przedecz udał się do Wągrowca na mecz VI kolejki rozgrywek III ligi piłki ręcznej seniorów, gdzie zmierzył się z zespołem Nielby.

Planowo mecz miał być rozegrany w Choceniu. Z powodów organizacyjnych został jednak przełożony i to Wągrowiec był gospodarzem spotkania.

Pierwsze minuty meczu to walka bramka za bramkę. Po skutecznych rzutach Kamila Bieńka i Wiktora Zasady przedeccy szczypiorniści wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zawodnicy „Salus-a” przez większą część pierwszej połowy kontrolowali to co się działo na boisku. Po raz kolejny bardzo dobre zawody w bramce zagrał Adam Adamczewski, którego skuteczne interwencje napędzały przedecki zespół do jeszcze lepszej gry. Gospodarzom udało się jednak pod koniec pierwszej połowy zmniejszyć straty. W ostatnich sekundach Kamil Bieniek "złapał" dwuminutowe wykluczenie i po ostatnim gwizdku Nielba przegrywała różnicą już tylko jednej bramki.

Po przerwie szczypiorniści Nielby wrócili do gry bardzo zmotywowani. Zawodnikom z Przedcza nie udał się początek drugiej połowy. Na siedem kolejnych trafień gospodarzy odpowiedzieli bramką Pawła Banasiaka. Przy takiej przewadze zespół z Wągrowca nie dał już sobie odebrać zwycięstwa i wygrał całe spotkanie 29:24 (13:14).

Nielba Wągrowiec - Salus Przedecz 29:24 (13:14)

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Rojewski Patryk (br) – Zasada Wiktor (6), Dopierała Mateusz (1), Kupczyk Bartosz, Szymczak Michał, Pacholczyk Przemysław (3), Banasiak Paweł (2), Nowakowski Marcin, Bieniek Kamil (8), Sosnowski Piotr (1), Kacprzak Damian (2), Maziarz Michał (1).

Trener: Dereszowski Edward.