Salus Przedecz zremisował z Hagard Strzałkowo 29:29

UKS Salus Przedecz zremisował z Hagard Strzałkowo 29:29
UKS Salus Przedecz zremisował z Hagard Strzałkowo 29:29 Fot. UKS Salus Przedecz
W III kolejce rozgrywek III ligi piłki ręcznej seniorów UKS "Salus Przedecz" zremisował z zespołem Hagard Strzałkowo 29:29. Spotkanie rozegrano w hali sportowej w Choceniu.

Pierwsze minuty spotkania należały do zawodników ze Strzałkowa, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Na odpowiedź przedczan kibice nie musieli długo czekać. Po trafieniach Kamila Bieńka i Wiktora Zasady na tablicy wyników pojawił się remis.

Od tego momentu na boisku dominowali gospodarze. Bardzo dobra gra w obronie, koordynowana przez znakomicie dysponowanego tego dnia Adama Adamczewskiego w bramce, oraz konsekwentna gra w ataku, pozwoliły zawodnikom UKS-u utrzymać 6-bramkową przewagę do końca pierwszej części gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:12 dla UKS „Salus” Przedecz.

Na początku drugiej połowy spotkania, na trzy trafienia zawodników Salus-a, goście odpowiedzieli zaledwie jednym. W 34. minucie meczu, nastąpiło niespodziewane załamanie gry przedeckiego zespołu. Nasi zawodnicy nie potrafili zagrać żadnej zespołowej akcji, co zespół ze Strzałkowa zaczął bezwzględnie wykorzystywać.

Na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem, goście wyrównali, by minutę później wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 44. minucie meczu. Podczas próby wymuszenia faulu w ataku, sędziowie wykluczyli na dwie minuty jednego z zawodników gości. Po analizie protokołu meczowego sędzia zauważył, że tegoż zawodnika nie ma w protokole! Szybka decyzja pary sędziowskiej – kara dyskwalifikacji dla obwinionego, oraz upomnienie dla trenera drużyny przyjezdnych.

Podopieczni Edwarda Dereszewskiego w kilka minut odrobili straty. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu, to właśnie Salus miał piłkę. Niestety zawodnikom z Przedcza nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się remisem 29:29.

UKS "Salus” Przedecz – Hagard Strzałkowo 29:29

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Rojewski Patryk (br) – Zasada Wiktor (2), Czyżnikowski Radał, Dopierała Mateusz (2), Kupczyk Bartosz, Pacholczyk Przemysław (3), Banasiak Paweł (5), Hoang Van Dawid (4), Bieniek Kamil (3), Bordyn Michał (1), Sosnowski Piotr (3), Kacprzak Damian (2), Zawada Paweł, Maziarz Michał.

Już w najbliższą niedzielę UKS „SALUS” Przedecz na parkiecie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu podejmie zespół Start Konin.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0