36. Międzynarodowy Bieg Warciański [WIDEO, ZDJĘCIA, WYNIKI]

Robert Wambua z Kenii wygrał 36. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole
Robert Wambua z Kenii wygrał 36. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole Fot. Agnieszka Broniarczyk
Robert Wambua z Kenii wygrał 36. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole. Na starcie największej imprezy biegowej w naszym mieście pojawiło się około 500 biegaczy.

Robert Wambua, Henry Kemboi, Joel Maina Mwangi - to trójka kenijskich zawodników, którzy jako pierwsi dobiegli na metę 36. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego w Kole. Najlepszy Polak - Norbert Piekielny - zajął siódme miejsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. Jednak w tym roku, organizatorzy przygotowali nową trasę, biegnącą głównie ulicami Koła. Start i meta zostały zlokalizowane w Parku im. Stanisława Moniuszki.

Przed samym biegiem odbyła się rozgrzewka, którą poprowadził Tomasz Szymkowiak, dziesięciokrotny mistrz Polski w biegu na 3 000 m z przeszkodami i olimpijczyk z Pekinu. W rolę konferansjera wcielił się Sebastian Chmara, siedmiobojowy halowy mistrz świata z Maebashi w 1999r.