Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Babiak: Charytatywny Turniej Piłki Nożnej [ZDJĘCIA]

GB
Babiak. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej
Babiak. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Fot. Memories Studio
Babiak - Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Igora Poplewskiego już za nami. Podczas imprezy udało się zebrać 4800 złotych, które zostały już przekazane na rehabilitację chorego chłopca.

W dniach 28-29 czerwca Gminny Klub Sportowy "Nałęcz" Babiak zorganizował Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Igora Poplewskiego. Chłopiec jest 6-letnim mieszkańcem Mchowa w Gminie Babiak.

- Igor ma guza mózgu, który spowodował nieodwracalne zmiany. 6-latek przeszedł kilka operacji oraz wielomiesięczną chemioterapię. Guz został częściowo usunięty, jednakże chłopiec utracił wzrok i został częściowo sparaliżowany. Cierpi na niedowład prawej strony - informuje Krzysztof Witkowski, organizator turnieju.

Aby zatrzymać postęp choroby potrzebny jest zakup niezbędnych leków, ciągła rehabilitacja i stała opieka medyczna. Igor jest pod opieką Szpitala Klinicznego w Poznaniu, wymaga regularnych wizyt i badań MR głowy pod narkozą.

W charytatywnym turnieju wzięło udział 27 drużyn. Każda wpłaciła wpisowe w wysokości minimum 150 zł. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na 7 grup (6 grup po 4 zespoły i 1 grupa - 3 zespoły). Mecze trwały 1x12 minut. Do niedzielnych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem punktowym.

W niedzielnych rozgrywkach 16 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły. Mecze trwały 1x12 minut. Do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy. Mecz o 3. miejsce i finał trwał 2x10 minut. W przypadku remisu przewidywana była 5-minutowa dogrywka, a jeśli ona nie przyniosła rozstrzygnięcia - seria pięciu rzutów karnych.

W meczu o 3. miejsce drużyna "Fizycznie nie do zajechania" pokonała po dogrywce ekipę "My Słowianie" 1:0. W finale spotkały się drużyny Galacticos oraz FC Wczorajszych. W regulaminowym czasie gry był wynik 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wygranej musiały zdecydować rzuty karne. Te wygrała 5:4 drużyna Galacticos, która ostatecznie triumfowała w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej dla Igora Poplewskiego.