Czy rower elektryczny może ułatwić poruszanie się po Poznaniu?

Materiał informacyjny ING Banku Śląskiego
Udostępnij:
To, że sport to zdrowie słyszał każdy, jednak to powiedzenie nie sprawia, że wszyscy chętnie uprawiamy jakąś aktywnością fizyczną. Wiele osób uważa, że po prostu brak im na to czasu. Jednak aby wprowadzić do swojego życia dodatkowy wysiłek, nie trzeba przebudowywać swojego planu dnia. Wystarczy chociażby przesiąść się na rower elektryczny, zamiast jechać samochodem do pracy. Rower elektryczny może znacznie ułatwić poruszanie się po mieście. Dowiedz się więcej o korzyściach, jakie daje rower elektryczny!

Czym właściwie jest rower elektryczny?

Rower elektryczny często znany z języka angielskiego jako e-bike, w odróżnieniu od klasycznego jednośladu posiada silnik elektryczny, który wspomaga jazdę. Silnik czerpie energię z podłączonego do niego akumulatora, który należy regularnie doładowywać. Tego typu pojazd nadal wymaga pracy mięśni. Wspomagająca funkcja silnika sprawia, że wysiłek fizyczny jest jednak zdecydowanie mniejszy niż w przypadku tradycyjnego roweru.

Rower elektryczny to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić do swojej codzienności nieco więcej aktywności fizycznej.

Dlaczego warto wybrać rower elektryczny?

Rower elektryczny to ekologiczna alternatywa dla samochodu, a do tego przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Oto kilka zalet, jakie posiada e-bike:

 • Frajda z jazdy
  Napęd w rowerze elektrycznym pełni jedynie funkcję wspomagającą. Oznacza to, że z silnika można korzystać w dowolnym momencie, kiedy jazda staje się zbyt dużym wysiłkiem. Takie rozwiązanie sprawia, że z przejażdżki można czerpać tę samą, a nawet większą przyjemność, niż z poruszania się tradycyjnym rowerem.
 • Szybko i bez korków
  Codzienne życie w dużym mieście wiążę się z częstym staniem w korkach. Szacuje się, że mieszkańcy miast ponad 6 godzin miesięcznie spędzają stojąc w sznurze samochodów. Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie wykorzystanie takiego środku transportu, jak rower elektryczny, który umożliwia sprawną jazdę i ominięcie postoju w korkach.
 • Aktywność dla każdego
  Dla osób, które nie uprawiają sportu na co dzień, e-bike to idealne rozwiązanie, aby stopniowo wprowadzić do swojego życia nieco więcej aktywności fizycznej. Napęd elektryczny wspomagający jazdę mniej obciąża organizm, co pozwala uniknąć przemęczenia i np. przepocenia ubrań w drodze do pracy. To również świetna opcja dla osób po kontuzjach, które stopniowo chcą odzyskać pełną sprawność.
 • Jest w czym wybierać
  Rosnąca popularność e-bike’ów sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli, które spełniają zróżnicowane potrzeby odbiorców. Rower elektryczny nie tylko nadaje się do jazdy po mieście, ale może też sprawdzić się na wymagających trasach górskich lub tarasach szosowych. Dodatkowo do wielu modeli można podłączyć smartfon, co pozwala na stałe monitorowanie swoich osiągnięć.

Rowerem elektrycznym przez Poznań

Życie w dużym mieście, takim jak Poznań, wiąże się z częstym staniem w korkach. Pandemia sprawiła, że wiele osób przeniosło się na pracę zdalną z domów, a ruch na mieście znaczenie zmalał. Jednak stopniowe luzowanie obostrzeń sprawiło, że powraca mało płynna jazda po mieście. Zapewne wielu osobom zdarzyło się utknąć na dłużej np. na ulicy Królowej Jadwigi.

A gdyby można było tę trasę pokonać szybciej i bez wysiłku? Właśnie w takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się rower elektryczny. Pozwoli on ominąć niechciany postój, a do tego nie trzeba się przejmować, że na ważne spotkanie dojedzie się zmęczonym, zdyszanym i spoconym. Jazda e-bikem pozwala uniknąć zadyszki, a do tego może wprawić w świetny nastrój już od samego rana. Niewielka aktywność fizyczna może bowiem pomóc zredukować stres i dodać energii na cały dzień.

Wybierz się na jazdę próbą rowerem elektrycznym

Wiele osób może nie być przekonanych, czy rower elektryczny rzeczywiście jest w stanie spełnić ich oczekiwania. Tutaj z pomocą przychodzi ING Bank Śląski, który wraz z Decathlon organizuje akcję „Zamień brykę na elektryka”. To kolejny raz, gdy bank w ramach kampanii „Warto robić swoje”, zachęca Polaków, by robić więcej eko. Wcześniej ING umożliwił testowanie hulajnóg elektrycznych. Teraz w sześciu polskich miastach bank umożliwia wypożyczenie i przetestowanie najnowszych modeli rowerów elektrycznych.

Akcja w Poznaniu startuje w poniedziałek 31.05. i potrwa do soboty 05.06. W ciągu tych kilku dni każda chętna osoba, która wcześniej zarejestruje się na stronie: https://www.ing.pl/lp/eko/bryka-na-elektryka, będzie mogła zapisać się na wypożyczenie e-bike’a w jednym z dostępnych terminów i przez 2 godziny testować pojazd. Wypożyczalnia ING i Decathlon będzie dostępna w punkcie zlokalizowanym obok sklepu Decathlon przy ul. Szwedzkiej 8.

Ponadto dla osób, które zdecydują się zamienić swój samochód na rower elektryczny, przygotowano specjalny konkurs. Konkurs trwa od 24 maja do 4 czerwca 2021 r. i w jego ramach wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie, które udokumentuje jak „zmieniamy brykę na elektryka” i oznaczyć je hashtagiem: #INGdlaEKO. Najciekawsze zgłoszenia zostaną nagrodzone wyjątkowymi ekogadżetami na rower.

ing

Jak wynika z naszych badań, aż 67% dorosłych Polaków deklaruje, że mogłoby w niektórych sytuacjach zrezygnować z auta na rzecz roweru. 30% badanych wybiera auto, bo „jest za daleko i nie dałbym rady rowerem”. Rowery elektryczne są bardzo popularne na Zachodzie, w Polsce kategoria ta dopiero raczkuje. Chcemy wspomóc ten pozytywny dla środowiska oraz zdrowia trend i pokazać, że e-bike w wielu codziennych sytuacjach może zastąpić auto. Dzięki akcji z Decathlon rowery elektryczne zagoszczą na polskich ulicach i – mamy nadzieję – zdobędą nowych zwolennikówpowiedział Andrzej Sowa, dyrektor Centrum Agile Kredyty i Ubezpieczenia w ING Banku Śląskim.

Koszt roweru elektrycznego – to nie musi być problem

Możliwość przetestowania wybranego roweru elektrycznego może zachęcić do jego zakupu. Jednak dla wielu osób cena e-bike’a może wydawać się wysoka lub być nieosiągalna, zwłaszcza jeśli będzie to ich pierwszy tego typu sprzęt. Tu z pomocą przychodzi ING Bank Śląski wraz z ofertą pożyczki w ofercie specjalnej z 0% prowizją i obniżonym oprocentowaniem. Dodatkowo w ofercie banku można wykupić ubezpieczenie na sprzęt, którym się jeździ.

Dbanie o środowisko naturalne jest teraz niezwykle ważne. Dlatego warto wprowadzać do swojej codzienności zdrowe przyzwyczajenia i nawyki. Mieszkając w Poznaniu i decydując się na zmianę samochodu na rower elektryczny, nie tylko pomagamy planecie, ale również samym sobie. Korzystanie z e-bike'a pozwala nam bowiem zaoszczędzić czas, który wcześniej traciliśmy na stanie w korkach. Wsparcie pracy nad kondycją i redukcja stresu to kolejne benefity.

Wideo

Materiał oryginalny: Czy rower elektryczny może ułatwić poruszanie się po Poznaniu? - Głos Wielkopolski

Dodaj ogłoszenie