M.L.U.K.S "Triathlon" w zawodach biegowych w Poznaniu

GB
Zawodnicy z Koła pobiegli w Poznaniu
Zawodnicy z Koła pobiegli w Poznaniu Fot. M.L.U.K.S "Triathlon" Koło
W Poznaniu odbyły się dwie imprezy biegowe - „Maniacka 10” i młodzieżowe biegi przełajowe. W zawodach wystartowali zawodnicy M.L.U.K.S "Triathlon" Koło.

W samo południe na 10 kilometrową trasę wokół maltańskiego toru regatowego ruszyło 1200 zawodników i 234 zawodniczek, a wśród nich 4 zawodników z Koła. Mariusz Adamkiewicz, Tomasz Brett, Jarosław Sarniak i Roman Brzozowski uplasowali się kolejno na następujących miejscach: 40, 93, 147 i 183.

Natomiast o godzinie 13.00 rozpoczęły się młodzieżowe biegi przełajowe. W tych zawodach pobiegło pięciu reprezentantów kolskiego klubu. Jako pierwsza wystartowała na 1000 metrów Marta Zygmunt zajmując znakomite trzecie miejsce. Kolejny na tym samym dystansie wystartował Marcin Meyer zajmując ósmą pozycję. Paweł Lenartowicz zajął 27 pozycję na dystansie 3000m., a Asia Kules 25 miejsce na 2500m.

Kolejny start, w którym wystartowała Paulina Wargacka to bieg zaliczany jako eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans uzyskiwali zawodnicy zajmujący miejsca 1-12. Paulina zajęła 13 miejsce, które niestety nie zagwarantowało jej udziały w finale OOM, które odbędą się 3 kwietnia w Bydgoszczy.