Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Organizowali nielegalne gry hazardowe w Wielkopolsce. Jest akt oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wobec zamieszanych w proceder

OPRAC.:
Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Organizowali nielegalne gry hazardowe w Wielkopolsce. Jest akt oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wobec zamieszanych w proceder
Prokuratura okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo dotyczące nielegalnego rynku gier hazardowych. Do sądu skierowano akt oskarżenia wobec sześciu osób, które będą odpowiadać za urządzenie i prowadzenie gier hazardowych na automatach. Jest to efekt współpracy prokuratury z funkcjonariuszami z wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Ogromna skala procederu nielegalnych gier hazardowych. Prokuratura ujawnia szczegóły

Pod koniec zeszłego miesiąca, dokładnie 26 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła do Sądu Rejonowego w Lesznie akt oskarżenia w sprawie nielegalnego rynku gier hazardowych. Obejmuje on sześć osób, które były zamieszane cały proceder. Z zebranego materiału wynika, że jest to jedna z największych spraw, jakie prowadziła w ostatnich latach Służba Celno-Skarbowa. Świadczy o tym ilość zabezpieczonych automatów oraz ilość miejsc w których organizowano nielegalne gry hazardowe: Leszno, Rawicz, Śrem, Kościan, Gostyń, Poznań, Głogów, Góra i Wschowa.

Od października 2017 roku w toku śledztwa poznańskiej prokuratury we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu przeprowadzono ponad 200 kontroli i przeszukań pomieszczeń na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W wyniku tych działań zatrzymano i zabezpieczono prawie 700 automatów do gier hazardowych oraz ich elementów.

Zarzuty w sprawie nielegalnych gier hazardowych dla sześciu osób

Wspomniany akt oskarżenia dotyczy sześciu osób, które były zamieszane w proceder organizowania i prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Przygotowany materiał to aż 347 tomów, gdzie sam akt oskarżenia liczy 202 strony.

Obszerny materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie Ireneuszowi R., Łukaszowi P., Arturowi K., Pawłowi D., Dawidowi K. i Michałowi R. zarzutów urządzania i prowadzenia gier hazardowych, wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych, a nadto uczynienia z popełniania przestępstw stałego źródła dochodu

- poinformowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

W tej sytuacji prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec oskarżonych środków zapobiegawczych w postaci poręczeń majątkowych w wysokości od 5 tysięcy do 40 tysięcy złotych. Zabezpieczono również majątek oskarżonych, którego łączna wartość wynosi około 2 milionów złotych (pieniądze i nieruchomości).

Zobacz również na naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolo.naszemiasto.pl Nasze Miasto