Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Salus Przedecz - Lider Swarzędz 29:30[WIDEO, ZDJĘCIA]

Grzegorz Broniarczyk
W hali MOSiR w Kole rozegrano mecz III ligi piłki ręcznej seniorów pomiędzy UKS Salus Przedecz a zespołem Lidera Swarzędz. Drużyna z Przedcza przegrała jedną bramką, choć do przerwy prowadziła trzema.

Zespół Salusa przystąpił do meczu w osłabionym składzie, gdyż zabrakło kontuzjowanych: Pawła Banasiaka, który jest filarem drużyny z Przedcza oraz Przemysława Pacholczyka. Oba zespoły rozpoczęły mecz bardzo uważnie w obronie, a wynik w początkowej fazie meczu oscylował wokół remisu. Bramki dla zespołu z Przedcza zdobywał przede wszystkim Kamil Bieniek, natomiast dla drużyny ze Swarzędza Łukasz Glinkowski.

Jednak w miarę upływu czasu drużyna Salusa zaznaczała swoją przewagę w ataku. Rzuty Kamila Bieńka, Wiktora Zasady oraz Dawida Hoang Vana wyprowadziły drużynę z Przedcza na 3 bramkową przewagę 11:8. W tej fazie meczu warto zaznaczyć wspaniałą postawę bramkarza Salusa - Mariusza Antasa, który raz po raz popisywał się wspaniałymi interwencjami w bramce oraz Michała Maziarza, który był filarem defensywy Salusa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11 dla piłkarzy ręcznych z Przedcza.

Podopieczni Edwarda Dereszewskiego po rozpoczęciu drugiej połowy roztrwonili przewagę 3 goli. Na tablicy wyników znów widniał remis 14:14. Ponownie do akcji wkroczyły główne strzelby obu zespołów - w Przedczu niezawodny Kamil Bieniek, w Swarzędzu Łukasz Glinkowski.

W 40 minucie meczu zespół Salusa obudził się ponownie i za sprawą szalejących na skrzydłach Wiktora Zasady i Dawida Hoang Vana oraz ponownie fantastycznych interwencji w bramce Mariusza Antasa wyszedł na 3 bramkowe prowadzenie. Zawodnicy UKS-u grali bardzo dobrze w obronie i uważnie w ataku, ich akcje nabierały tempa i precyzji które „wkrętkami” z prawego skrzydła kończył Wiktor Zasada.

Niestety nadeszła 56 minuta meczu. Wynik na tablicy 28:26, a następnie 29:27 dla Salusa i przyszło załamanie gry w ekipie z Przedcza. Błędy w ataku i brak powrotu do obrony doprowadził do stanu 29:29. Zostało półtorej minuty do końca i ponownie błąd w ataku drużyny przedeckiej doprowadził do szybkiej bramki ekipy ze Swarzędza i wyniku 29:30 dla gości. Na 20 sekund przed końcową syreną zawodnicy z Przedcza mieli rzut karny, który mógł dać remis. Słabo spisujący się przez cały mecz bramkarz ze Swarzędza niestety tym razem okazał się lepszy od zawodnika Salusa i obronił rzut karny, tym samym dając zwycięstwo Liderowi Sawarzędz.

Salus Przedecz - Lider Swarzędz 29:30 (14:11)

Salus Przedecz: Mariusz Antas, Damian Michalski, Adam Adamczewski – Marcin Nowakowski, Dawid Hoang Van (5), Kamil Bieniek (9), Damian Błachowicz, Mateusz Dopierała (1), Michał Maziarz (2), Michał Szymczak, Adam Nowakowski (4), Karol Janicki (1), Bartosz Kupczyk, Wiktor Zasada (7)