SKP SŁUPCA - Victoria z Victorią Ostrzeszów

Jerzy Nowak
Po zwycięstwie nad Victorią, SKP  na Gajowej zagra ostatni mecz
Po zwycięstwie nad Victorią, SKP na Gajowej zagra ostatni mecz fot. Jerzy Nowak
SKP w Słupcy zatarł nieco pamięć o trzech kolejnych porażkach. Zespół Mirosława Kwaśnego, po dobrym meczu, zasłużenie wygrał z Victorią Ostrzeszów i przerwał jej imponujący klubowy rekord 22 spotkań bez porażki.

SKP jakby odzyskał świeżość, ponieważ grał szybko i wytrzymał pressing, który stosował od początku meczu. Akcja po której padła pierwsza bramka była charakterystyczna dla gry, która tego dnia prezentował SKP. Jacek Mikołajczyk popisał się pięknym podaniem do Patryka Banaszaka, który zagrał wzdłuż bramki, obrońca Victorii spóźnił się z interwencja, a Szymon Ziemski dopełnił formalności.

Po przerwie SKP nadal przeważało i nie pozwalało na zbyt wiele przeciwnikowi. W 71 min. po rzucie rożnym, odbita piłka trafiła do Jakuba Woźniaka, a ten z 25 metrów uderzył nie do obrony.Dwie minuty później było 3:0. Tym razem Sebastian Kubacki uderzył, a piłka po odbiciu od obrońcy przelobowała rozpaczliwie interweniującego bramkarza.

- Wygraliśmy zasłużenie. Tak oceniam ten mecz. Goście nie stwarzali zagrożenia pod nasza bramką. Wszystkie bramki padły po bardzo ładnych akcjach i co ważne zespół świetnie wytrzymał trudy spotkania, choć graliśmy szybko i pressingiem na całym boisku. Graliśmy bez chorego Lorenckiego i Michalaka, który jakiś czas nie będzie z nami grał - powiedział po meczu trener Mirosław Kwaśny.

SKP - Victoria 3:0 (1:0)