SOKÓŁ KLECZEW - Zmotywowani i wygrani

Jerzy Nowak
Paweł Bryzgalski wszedł na boisko w 60 min. i  strzelił dwa gole
Paweł Bryzgalski wszedł na boisko w 60 min. i strzelił dwa gole Fot. Jerzy Nowak
Do Dobrzycy na mecz z Białym Orłem Koźmin Sokół Kleczew pojechał już z nowym trenerem. Po porażce 0:4 ze Stalą w Pleszewie z Kleczewa odszedł Leszek Findling, a zespół przejął trener Adam Topolski. Tydzień wystarczył, aby zmotywowani piłkarze nie tylko wygrali z Orłem, ale strzelili cztery gole i, co warto podkreślić, dwa strzelił Paweł Bryzgalski, który na boisko wszedł w 60 minucie.

Od początku zaatakował Sokół i mając przewagę już w 15 minucie prowadził 1:0. Bramkę zdobył grający w ataku z Jackiem Kopaniarzem, a nie na boku pomocy, Norbert Grzelak, człowiek o żelaznych płucach. Po 10 minutach było jednak 1:1. Sokół nie zrezygnował z ataku, wywalczył rzut wolny, który uderzeniem z 25 metrów na bramkę zamienił Damian Augustyniak.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Sokół atakował, ale w 55 min. Biały Orzeł zdobył gola na 2:2. Od tego momentu to gospodarze przeważali i mogli objąć prowadzenie, bowiem raz Adama Delwo uratowała poprzeczka. Później jednak wszystko wróciło do ,,normy'', czyli znowu Sokół dominował na boisku, a dwie bramki strzelił Paweł Bryzgalski i tak Sokół zdobył trzy ważne punkty dające mu kontakt z czołówką.

- Wygraliśmy zasłużenie, choć Orzeł przewyższał nas przygotowaniem fizycznym. Zaskoczyliśmy rywala ustawieniem taktycznym 4-3-3 i agresywnym odbiorem piłki w ataku. Te elementy zdecydowały - powiedział trener Topolski.