Trzy dni ścigania

Piotr CZAJKOWSKI
Kolarze Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów ze swoim trenerem Robertem Kierejewskim. Fot. P. Czajkowski
Tomasz Lisowicz z Knauf Team wygrał jubileuszowy 20. Ogólnopolski Wyścig Kolarski Kalisz–Konin. Do rywalizacji stanęło 103 kolarzy, a w tym gronie była pięcioosobowa ekipa KLTC Konin.

Tomasz Lisowicz z Knauf Team wygrał jubileuszowy 20. Ogólnopolski Wyścig Kolarski Kalisz–Konin.
Do rywalizacji stanęło 103 kolarzy, a w tym gronie była pięcioosobowa ekipa KLTC Konin.
Ponad stu kolarzy rozpoczęło w piątek rywalizację klasykiem Kępno–Wieruszów.

Ucieczki na trasie

– Na trasie było kilka ucieczek. Najpierw odjechał jeden z zawodników Legii, ale samotnie nie zdołał zbyt długo odpierać ataków peletonu. Potem od grupy ,,oderwało’’ się dziewięciu kolarzy. W tym gronie znalazło się także dwóch naszych kolarzy – Radosław Wasilewski i Michał Kurpik. Wasilewski dwukrotnie punktował na premiach w Wieruszewie, ale niestety później ,,odpadł’’. Kurpik dojechał do mety w tej grupie i finiszował na szóstym miejscu – powiedział Kazimierz Zajączkowski, prezes Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów.
Trasę I etapu najszybciej pokonał Sebastian Jezierski z Legii–Bazyliszek. Konińscy zawodnicy zajęli miejsca: 13. Bartosz Pajor, 17. Marcin Wolski, 23. Radosław Wasilewski, 73. Krzysztof Ławniczak.

Dwa etapy w jeden dzień

Na sobotę organizatorzy zaplanowali dwa etapy. Najpierw 20-kilometrową jazdę na czas wygrał Mateusz Taciak z KTK Kalisz. Drugi był Tomasz Lisowicz (Knauf Team), który objął po tym etapie przodownictwo w klasyfikacji generalnej.

– To jeden z faworytów. A z naszych najlepiej pojechał Bartosz Pajor, który finiszował na piątym miejscu – mówił Kazimierz Zajączkowski.
Marcin Wolski był 20., Radosław Wasilewski – 26., Michał Kurpik – 49., a Krzysztof Ławniczak – 89.

Wygrał po raz trzeci

W tym samym dniu kolarze musieli jeszcze przejechać 134 km III etapu z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Koninianie, wjeżdżając na ,,swój’’ teren, starali się być bardzo aktywni. Ale z pięciu podopiecznych trenera Roberta Kierejewskiego punktował tylko jeden. Na lotnej premii w Jankowie Marcin Wolski był trzeci.
Do Kazimierza kolarze dotarli w jednej grupie. Tutaj mieli jeszcze do przejechania sześć rund. Ostatecznie z kilkunastometrową przewagą linię mety pierwszy minął Piotr Zaradny (Knauf Team).

– Piotrek Zaradny znów miał szczęście w Kazimierzu. Ale szczęście zazwyczaj sprzyja lepszy, a on tutaj był najlepszy już po raz trzeci – stwierdził prezes KLTC.
Lider wyścigu, Tomasz Lisowicz z grupy Knauf Team, zajął w Kazimierzu Biskupim czwartą pozycję i obronił pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dwóch w dziesiątce

Na finiszu etapu z zawodników Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów tym razem najlepszy był Krzysztof Ławniczak – zajął on szóste miejsce. Dziewiąty w grupie kolarzy mijających linię mety był Radosław Wasilewski. Pozostali koninianie zajęli następujące miejsca w klasyfikacji III etapu: 24. Bartosz Pajor, 25. Marcin Wolski i 59. Michał Kurpik.
W klasyfikacji generalnej Pajor utrzymał 10. miejsce, Wolski przesunął się z 20. na 19. pozycję, o jedno ,,oczko’’ z 25. na 24. miejsce awansował Wasilewski, Kurpik przesunęła się z 37. na 35., a Ławniczak z 87. na 84. lokatę.

Nie dogonili lidera

W niedzielę o godzinie 10.30, z ulicy Świętojańskiej w Koninie, kolarze wystartowali na trasę IV, ostatniego etapu wyścigu Kalisz-Konin. Do przejechania mieli 100 km do Kalisza.

– Na mecie etapu pierwszy był Marcin Gębka z grupy DHL AUTHOR. W klasyfikacji generalnej nic się nie zmieniło. Tomasz Lisowicz z Knauf Team utrzymał pierwszą pozycję. Z naszych zawodników najwyżej, na dziesiątym miejscu w klasyfikacji IV etapu, uplasował się Bartosz Pajor. W kategorii Orlików drugie miejsce na mecie miał Radosław Wasilewski – powiedział po wyścigu Robert Kierejewski, trener konińskich kolarzy