Uczeń LO w Kole zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mistrzowie matematyki” Fot. LO w Kole
Kamil Burdziński, uczeń LO w Kole zajął I miejsce w siódmym konkursie „Mistrzowie matematyki”, zorganizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Kamil pokonał finalistów z 59 szkół średnich z całej Polski.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowało łącznie 1000 uczniów, z czego do ścisłego finału zakwalifikowało się 127 osób.

Finał składał się z dwóch części. W pierwszej, uczestnicy rozwiązywali zadania problemowe, w drugiej - test wielokrotnego wyboru. Autorami zadań i pytań testowych byli nauczyciele akademiccy z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT.

LO w Kole reprezentował również Wojciech Ferduła, który w końcowej klasyfikacji zajął 23. miejsce.

Opiekunem matematycznym obu uczniów jest Kinga Turowska.

Czytaj również: Uczniowie LO w Kole w KSW Włocławek [ZDJĘCIA]