UKS SALUS Przedecz wygrał na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 28-26

Adam Adamczewski
UKS SALUS Przedecz
Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2011/2012 zanotował zespół UKS SALUS Przedecz. Przedeccy szczypiorniści wygrali na wyjeździe z zespołem Cuiavia Inowrocław 28-26 (16-14).

Po trzech kolejnych porażkach, zespół UKS SALUS Przedecz liczył na przełamanie złej passy. Wyjazd do Inowrocławia, Przedeccy szczypiorniści potraktowali bardzo poważnie. W ubiegłym sezonie, zespół z Inowrocławia łatwo nie oddał skóry.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, żadnemu zespołowi nie udało się uzyskać większej przewagi. Po 20 minutach, na tablicy wyników widniał wynik 9:9. W 26 minucie, po faulu na Wiktorze Zasadzie, zawodnik z Inowrocławia Paweł Operacz otrzymał 2 minutowe wykluczenie, zawodnik skomentował decyzję sędziów i otrzymał kolejną karę. Było to 3 wykluczenie tego zawodnika, za co w konsekwencji otrzymał czerwoną kartkę. Do końca pierwszej połowy, SALUS grał w przewadze. W tym okresie ewidentnie zarysowała się przewaga Przedeckiego zespołu. Na przerwę szczypiorniści SALUS-a schodzili z 4 bramkową przewagą (16-12).

Pomimo gry w przewadze, pierwsze minuty drugiej połowy należały do gospodarzy, którym to w krótkim okresie udało się zniwelować straty do 1 bramki. Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę. Żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać większej przewagi. W końcówce spotkania ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Paweł Banasiak (7 bramek). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28-26 dla UKS SALUS Przedecz.