XII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich MAZUR 2012

Karo młodsze zajęli II miejsce i wygrali Puchar
Karo młodsze zajęli II miejsce i wygrali Puchar Fot. ZSRCKU w Kościelcu
Z sukcesami wrócili członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Kościelec" z XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich MAZUR 2012, który odbył się w Wieliszewie.

Turniej w Wieliszewie to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Tutaj mieści się także siedziba regionu centralnego (obejmującego województwa mazowieckie i łódzkie) Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF (Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

W konkursie wzięli udział członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Kościelec”. Para taneczna: Monika Cichomska – Cichocki Michał startujący w kategorii VB zajęli 3 miejsce i awansowali do kategorii VA. Karo młodsze (kategoria 16-30 lat ) w składzie: panie - Justyna Iciek, Paulina Jaśkiewicz, Anna Tybura, Marta Dzierbicka, panowie - Jakub Zawadzki, Marcin Wachenek, Adrian Nykiel, Paweł Tomczyk zajęli II miejsce i wygrali Puchar. Natomiast od niedawna startująca para Małgorzata Marciniak - Zbigniew Sawicki w kategorii VII zajęli 7 miejsce.

- Turnieje taneczne dowodzą, że jest to doskonały sposób propagowania tańców polskich, który zmierza do przywrócenia ich pierwotnej funkcji i popularyzacji tej części naszego dziedzictwa narodowego - poinformowała nas Magdalena Nejman z ZSRCKU w Kościelcu.

Młodym tancerzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.