Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ZSEA w Kole: Gra miejska "Jak działa moja gmina?" [ZDJĘCIA]

GB
Gra miejska w ZSEA w Kole
Gra miejska w ZSEA w Kole Fot. ZSEA w Kole
39 uczniów ZSEA w Kole wzięło udział w grze miejskiej „Jak działa moja gmina?”. To kolejne działanie w projekcie o tej samej nazwie. Gra składała się z dwóch części – gry miejskiej jako takiej oraz podsumowujących ją warsztatów.

Zasady gry przedstawiły trenerki z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana: Kamila Korzeniewska – Walczak oraz Aleksandra Mazurkiewicz. Uczniowie wcielili się w rolę ekspertów Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjazna Gmina, organizacji skupiającej gminy dbające o poziom i komfort życia swoich mieszkańców.

Swoją kandydaturę zgłosiła gmina Koło. W związku z tym podzieleni na obszary tematyczne eksperci Stowarzyszenia przyjeżdżają do tej gminy sprawdzić, czy faktycznie zasługuje ona na członkostwo. Zbierają wiedzę i materiały w terenie w trakcie pięciu zadań, jakie dostaje każda grupa. Analizują je podczas warsztatów. Całość wieńczy przeprowadzane na zakończenie warsztatów głosowanie nad kandydaturą gminy do organizacji.

Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na cztery grupy. Każda wyruszyła do miasta, by zbadać funkcjonowanie gminy miejskiej Koło w następujących obszarach: turystyka i promocja, usługi dla ludności, pomoc dla mieszkańców i zdrowie, kultura i sport.

W poszczególnych zespołach przydzielono każdej osobie odpowiednią rolę: Sekretarz – notuje uzyskane informacje; Fotograf/kamerzysta – uwiecznia napotkane osoby, spotkania, najważniejsze i najciekawsze chwile; Czasomierz – pilnuje czasu przeznaczonego na każde zadanie i pospiesza, kiedy trzeba; Geograf – specjalista od mapy. Pilnuje, żeby grupa się nie zgubiła i dotarła do celu najkrótszą drogą. Jeśli trzeba, wyszukuje połączenia komunikacji miejskiej; Mózgowiec – zna odpowiedzi na trudne, merytoryczne pytania. Pomaga dziennikarzowi wymyślić pytania do wywiadów, rozmów; Dziennikarz – przeprowadza wywiady, wymyśla pytania do wywiadów wraz z Mózgowcem; Artysta – pełen pomysłów specjalista do zadań kreatywnych o artystycznej duszy; Lektor – odczytuje grupie na głos kolejne wskazówki lub zadania.

Eksperci mieli do wykonania zadania według wskazówek, które znajdowały się w różnych punktach miasta, a ich uzyskanie mobilizowało uczniów do kreatywnego myślenia i inteligentnych rozwiązań. Musieli oni również odnaleźć tajnych informatorów. Byli nimi uczniowie ZSEA - Kajetan Kotłowski oraz Dawid Antkiewicz.

W ramach gry jej uczestnicy: przeprowadzili sondę wśród mieszkańców; stworzyli hasło promujące Koło – „Koło to brzmi wesoło”; napisali piosenkę o istocie pomagania innym; odwiedzili między innymi Pływalnię Miejską, Muzeum Technik Ceramicznych, MDK, KSON, Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą; ćwiczyli pompki przy pomniku K Dronu; przeprowadzili wywiady z urzędnikami.

Efekty pracy wsparte materiałem zdjęciowym oraz filmowym każda z grup zaprezentowała podczas końcowych warsztatów. Ostatecznie eksperci zagłosowali za przyjęciem gminy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjazna Gmina.

źródło: ZSEA w Kole

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolo.naszemiasto.pl Nasze Miasto