Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu olkuskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu olkuskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu olkuskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZELADZKI Rafał Marcin: pozycja 1 : 2,33% (5 555 głosów)
- OSUCH Jacek Piotr: pozycja 2 : 2,33% (5 555 głosów)
- LEKA-WRONIECKA Jagoda Barbara: pozycja 3 : 2,33% (5 555 głosów)
- CHRZĄSZCZ Jan Stanisław: pozycja 4 : 2,33% (5 555 głosów)
- CZEKAJ Wiesław: pozycja 5 : 2,33% (5 555 głosów)
- ROTERMAN Ryszard: pozycja 6 : 2,33% (5 555 głosów)
- GRZEBINOGA Augustyn: pozycja 7 : 2,33% (5 555 głosów)
- KRUPA Grażyna Maria: pozycja 8 : 2,33% (5 555 głosów)
- ZIARNO Barbara Maria: pozycja 9 : 2,33% (5 555 głosów)
- PIĄTEK Zuzanna: pozycja 10 : 2,33% (5 555 głosów)
- NOGA Anna Agnieszka: pozycja 11 : 2,33% (5 555 głosów)
- STACH Józef Szczepan: pozycja 12 : 2,33% (5 555 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PAŁKA Miłosz Łukasz: pozycja 1 : 1,42% (3 372 głosów)
- SIUCHNIŃSKA Maja Gertruda: pozycja 2 : 1,42% (3 372 głosów)
- TOMSIA Grzegorz: pozycja 3 : 1,42% (3 372 głosów)
- CHWAST Tadeusz Jerzy: pozycja 4 : 1,42% (3 372 głosów)
- SOLECKI Rafał Paweł: pozycja 5 : 1,42% (3 372 głosów)
- BANYŚ-PRZYBYLSKA Justyna Katarzyna: pozycja 6 : 1,42% (3 372 głosów)
- DZIWAK Dariusz: pozycja 7 : 1,42% (3 372 głosów)
- KARCZEWSKA-PAPAJ Agnieszka Dobrosława: pozycja 8 : 1,42% (3 372 głosów)
- DZIĄBEK Beata Katarzyna: pozycja 9 : 1,42% (3 372 głosów)
- PIEKARZ Barbara Jolanta: pozycja 10 : 1,42% (3 372 głosów)
- KIEŁTYKA Sylwester: pozycja 11 : 1,42% (3 372 głosów)
- NOWECKA Kamila: pozycja 12 : 1,42% (3 372 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KWAŚNIEWSKI Roman Edmund: pozycja 1 : 1,55% (3 701 głosów)
- WOYNO Sebastian Jan: pozycja 2 : 1,55% (3 701 głosów)
- KULAWIK Tomasz: pozycja 3 : 1,55% (3 701 głosów)
- BANYŚ Jolanta: pozycja 4 : 1,55% (3 701 głosów)
- PAŚ Anna Helena: pozycja 5 : 1,55% (3 701 głosów)
- LIPIŃSKI Grzegorz: pozycja 6 : 1,55% (3 701 głosów)
- GAJER Aneta Halina: pozycja 7 : 1,55% (3 701 głosów)
- GIRZYCKA Agnieszka Ewa: pozycja 8 : 1,55% (3 701 głosów)
- LUBASZKA Jacek Henryk: pozycja 9 : 1,55% (3 701 głosów)
- GAŁKA Artur: pozycja 10 : 1,55% (3 701 głosów)
- BOBYLA Monika Anna: pozycja 11 : 1,55% (3 701 głosów)
- SZCZYGIEŁ Zdzisława: pozycja 12 : 1,55% (3 701 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA:
- ORKISZ Jan: pozycja 1 : 0,75% (1 779 głosów)
- GĘGOTEK Sabina Ewa: pozycja 2 : 0,75% (1 779 głosów)
- BARAŃSKA-FLAK Halina Janina: pozycja 3 : 0,75% (1 779 głosów)
- PRZYBYLSKI Dawid Mateusz: pozycja 4 : 0,75% (1 779 głosów)
- MAŚLANKA Mariusz Michał: pozycja 5 : 0,75% (1 779 głosów)
- SZOJDA Katarzyna Łucja: pozycja 6 : 0,75% (1 779 głosów)
- KLUCZEWSKA Beata Monika: pozycja 7 : 0,75% (1 779 głosów)
- TOMASZEWSKI Damian Szczepan: pozycja 8 : 0,75% (1 779 głosów)
- KONARSKA Anna Zofia: pozycja 9 : 0,75% (1 779 głosów)
- RENKIEWICZ Alicja Sylwia: pozycja 10 : 0,75% (1 779 głosów)
- MACIĄG Magdalena Anna: pozycja 11 : 0,75% (1 779 głosów)
- GLEŃ Wojciech Jerzy: pozycja 12 : 0,75% (1 779 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PEWNA PRZYSZŁOŚĆ”:
- SOBCZYK Bogumił Józef: pozycja 1 : 2,28% (5 436 głosów)
- PIASNY Bartosz: pozycja 2 : 2,28% (5 436 głosów)
- KAJDA Piotr Andrzej: pozycja 3 : 2,28% (5 436 głosów)
- ZOŃ Marida: pozycja 4 : 2,28% (5 436 głosów)
- SZLĘZAK Łukasz Daniel: pozycja 5 : 2,28% (5 436 głosów)
- MRÓWKA Anna Barbara: pozycja 6 : 2,28% (5 436 głosów)
- MUCHAJER Maciej Ireneusz: pozycja 7 : 2,28% (5 436 głosów)
- MICHOŃ Marta Jolanta: pozycja 8 : 2,28% (5 436 głosów)
- KULIG Bożena: pozycja 9 : 2,28% (5 436 głosów)
- MAZUR Ewa: pozycja 10 : 2,28% (5 436 głosów)
- OZDOBA Wojciech Piotr: pozycja 11 : 2,28% (5 436 głosów)
- HERZYK Robert Cezary: pozycja 12 : 2,28% (5 436 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olkuskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOŹNIAK Marcin Paweł: pozycja 1 : 4,74% (1 346 głosów)
- KARPIŃSKI Dawid Krzysztof: pozycja 2 : 4,74% (1 346 głosów)
- JAGŁA Barbara: pozycja 3 : 4,74% (1 346 głosów)
- JADCZYK Karolina Wanda: pozycja 4 : 4,74% (1 346 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DZIURA Marta Elżbieta: pozycja 1 : 3,49% (991 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKI Dariusz Adam: pozycja 2 : 3,49% (991 głosów)
- EKIERT Gabriela Karolina: pozycja 3 : 3,49% (991 głosów)
- WOJNAR Barbara: pozycja 4 : 3,49% (991 głosów)
- MICHALSKI Przemysław Michał: pozycja 5 : 3,49% (991 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OSUCH Andrzej Jan: pozycja 1 : 5,24% (1 489 głosów)
- WDOWIK Agata Maria: pozycja 2 : 5,24% (1 489 głosów)
- KASPRZYK Piotr Sylwester: pozycja 3 : 5,24% (1 489 głosów)
- LEŚNIAK Joanna Stanisława: pozycja 4 : 5,24% (1 489 głosów)
- FIL-ŁAKOMSKA Małgorzata Joanna: pozycja 5 : 5,24% (1 489 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA:
- GARUS Adam Stanisław: pozycja 1 : 1,95% (553 głosów)
- CIEMCIOCH Judyta Daria: pozycja 2 : 1,95% (553 głosów)
- KURKOWSKA Małgorzata Kamila: pozycja 3 : 1,95% (553 głosów)
- FURGACZ Dorota Anna: pozycja 4 : 1,95% (553 głosów)
- GRABOWSKI Lesław Tomasz: pozycja 5 : 1,95% (553 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PEWNA PRZYSZŁOŚĆ”:
- WOŁEK Kamil Edward: pozycja 1 : 5,53% (1 572 głosów)
- SŁODOWY Karolina Beata: pozycja 2 : 5,53% (1 572 głosów)
- MAZUR Robert Adam: pozycja 3 : 5,53% (1 572 głosów)
- ZUB Beata Małgorzata: pozycja 4 : 5,53% (1 572 głosów)
- KUKUCZKA Zbigniew: pozycja 5 : 5,53% (1 572 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olkuskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAMROT Piotr Tadeusz: pozycja 1 : 5,14% (5 222 głosów)
- GRYSAK Piotr: pozycja 2 : 5,14% (5 222 głosów)
- PANDEL Roksana Katarzyna: pozycja 3 : 5,14% (5 222 głosów)
- MAŚLISZ Olga Monika: pozycja 4 : 5,14% (5 222 głosów)
- SYPIEŃ Adam Michał: pozycja 5 : 5,14% (5 222 głosów)
- ŻABA Robert Adam: pozycja 6 : 5,14% (5 222 głosów)
- NAWROT Maria: pozycja 7 : 5,14% (5 222 głosów)
- MARCINKOWSKA Urszula Elżbieta: pozycja 8 : 5,14% (5 222 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SĘK Tomasz Dariusz: pozycja 1 : 1,42% (1 438 głosów)
- KUBIK Adam Mirosław: pozycja 2 : 1,42% (1 438 głosów)
- SYPIEŃ Piotr Jacek: pozycja 3 : 1,42% (1 438 głosów)
- ŁAKSA Jan: pozycja 4 : 1,42% (1 438 głosów)
- STANEK Mirosław Jan: pozycja 5 : 1,42% (1 438 głosów)
- BĄTKIEWICZ-IMIOŁEK Paulina: pozycja 6 : 1,42% (1 438 głosów)
- NOWAK Gabriela Zofia: pozycja 7 : 1,42% (1 438 głosów)
- DRÓŻDŻ Ewa Sabina: pozycja 8 : 1,42% (1 438 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SARECKA-HABRYŃ Elżbieta Małgorzata: pozycja 1 : 1,16% (1 180 głosów)
- SOŚNIERZ Jerzy Józef: pozycja 2 : 1,16% (1 180 głosów)
- MAZUREK Joanna Izabella: pozycja 3 : 1,16% (1 180 głosów)
- ŻERDKA Klaudia: pozycja 4 : 1,16% (1 180 głosów)
- MUCHA Teresa Halina: pozycja 5 : 1,16% (1 180 głosów)
- TUJKO Paweł Henryk: pozycja 6 : 1,16% (1 180 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA:
- GOŁEMBIOWSKA-KAROŃ Agnieszka: pozycja 1 : 2,89% (2 932 głosów)
- KOZŁOWSKI Robert Adam: pozycja 2 : 2,89% (2 932 głosów)
- SMOTER Waldemar Kazimierz: pozycja 3 : 2,89% (2 932 głosów)
- MALINOWSKI Daniel Andrzej: pozycja 4 : 2,89% (2 932 głosów)
- BARCZYK-ŁYCZAK Katarzyna Agata: pozycja 5 : 2,89% (2 932 głosów)
- STATUCH Marta Joanna: pozycja 6 : 2,89% (2 932 głosów)
- AUGUSTOWSKI Krzysztof: pozycja 7 : 2,89% (2 932 głosów)
- KLIMEK Wanda Teodora: pozycja 8 : 2,89% (2 932 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PEWNA PRZYSZŁOŚĆ”:
- HABERKA Barbara: pozycja 1 : 2,18% (2 215 głosów)
- WÓJCIK Grzegorz Piotr: pozycja 2 : 2,18% (2 215 głosów)
- ROLKA Halina Bronisława: pozycja 3 : 2,18% (2 215 głosów)
- OPIŁKA Adam Kazimierz: pozycja 4 : 2,18% (2 215 głosów)
- ŁYSEK Józef Jacek: pozycja 5 : 2,18% (2 215 głosów)
- ŻURKOWSKA Agnieszka: pozycja 6 : 2,18% (2 215 głosów)
- GAJOS Jerzy Stanisław: pozycja 7 : 2,18% (2 215 głosów)
- WOJTACHA Wiesław: pozycja 8 : 2,18% (2 215 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olkuskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOCOŃ Grzegorz: pozycja 1 : 3,62% (1 518 głosów)
- PIĄTEK Andrzej Marek: pozycja 2 : 3,62% (1 518 głosów)
- WIŚNIEWSKI Waldemar Andrzej: pozycja 3 : 3,62% (1 518 głosów)
- SZAFARSKA-SOŚNIERZ Barbara Anna: pozycja 4 : 3,62% (1 518 głosów)
- KACZMARZYK Angelika Paulina: pozycja 5 : 3,62% (1 518 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARGIEŁ Tomasz Marek: pozycja 1 : 3,08% (1 292 głosów)
- KULA Lilla: pozycja 2 : 3,08% (1 292 głosów)
- DĄBEK Adrian: pozycja 3 : 3,08% (1 292 głosów)
- FULBISZEWSKA Jolanta Helena: pozycja 4 : 3,08% (1 292 głosów)
- DOLEZY Zdzisław: pozycja 5 : 3,08% (1 292 głosów)
- IMIELSKA Paulina Katarzyna: pozycja 6 : 3,08% (1 292 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BOGAJEWSKA-PIĘTKA Bożena Zofia: pozycja 1 : 3,91% (1 639 głosów)
- SIUDYKA Mirosław: pozycja 2 : 3,91% (1 639 głosów)
- ŁASKAWIEC Mariusz Józef: pozycja 3 : 3,91% (1 639 głosów)
- KOCJAN Kazimierz Piotr: pozycja 4 : 3,91% (1 639 głosów)
- WIERNEK Karolina Dorota: pozycja 5 : 3,91% (1 639 głosów)
- POCZĘSNA Katarzyna Joanna: pozycja 6 : 3,91% (1 639 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA:
- RZOŃCA Barbara Zofia: pozycja 1 : 2,75% (1 155 głosów)
- DĄBEK Damian Sebastian: pozycja 2 : 2,75% (1 155 głosów)
- MAKOWSKA Halina Kazimiera: pozycja 3 : 2,75% (1 155 głosów)
- BOBKO Ariel Władysław: pozycja 4 : 2,75% (1 155 głosów)
- SOBIESKA-PIECZONKA Beata Maria: pozycja 5 : 2,75% (1 155 głosów)
- BORTNIK Dariusz Tadeusz: pozycja 6 : 2,75% (1 155 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PEWNA PRZYSZŁOŚĆ”:
- GAJDZISZEWSKI Mirosław Adam: pozycja 1 : 3,91% (1 641 głosów)
- JANUSZEK Ryszard Szymon: pozycja 2 : 3,91% (1 641 głosów)
- LEKSTON Joanna Agnieszka: pozycja 3 : 3,91% (1 641 głosów)
- GAJEWSKA Dorota Elżbieta: pozycja 4 : 3,91% (1 641 głosów)
- FELIKSIK Anna: pozycja 5 : 3,91% (1 641 głosów)
- LISZKA-WADOWSKI Mateusz Wojciech: pozycja 6 : 3,91% (1 641 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?