Bieg Ptolemeusza w Kaliszu: Policjanci z Koła pierwsi na mecie!

W niedzielę w Kaliszu odbył się 34. Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. W ramach zawodów zorganizowano również bieg o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Dwa pierwsze miejsca zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Bieg o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu został zorganizowany w ramach Biegu Ptolemeusza po raz pierwszy. Na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów z całej Polski. Punktualnie w samo południe zawodnicy wyruszyli w 10-kilometrową trasę.

Pierwszy na mecie pojawił się Marcin Kokot z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Funkcjonariusz ukończył bieg w czasie 38 minut i 49 sekund, co dało mu 44 pozycję w klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce wśród policjantów zajął również mundurowy z Koła - Marek Porosa.