Drużyna SOSW w Kole wygrała Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Drużyna SOSW w Kole wygrała Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Fot. Małgorzata Kolasa/SOSW w Kole
Drużyna dziewcząt z SOSW w Kole zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej w Płocku. W finałowym spotkaniu nasze zawodniki pokonały drużynę gospodyń 2:1.

10 czerwca 2015 r. w Płocku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. W imprezie uczestniczyła także reprezentacja SOSW w Kole. 3-osobowa drużyna dziewcząt w składzie: Wioletta Idczak, Anna Rybicka oraz Alicja Siwińska pokonała w finałowym meczu silną ekipę z Płocka 2:1.

Pierwszy set wygrała drużyna z Koła. W drugim pewnie zwyciężyły mocno dopingowane zawodniczki z Płocka. Gdy wydawało się, że zespół gospodarzy w decydującym secie rozstrzygnie rywalizację na swoją korzyść, siatkarki z Koła wygrały trzeciego seta w stosunku 15:11.

Warto dodać, że III miejsce w kategorii chłopców wywalczyła drużyna SOSW w Kole w składzie: Adrian Sikorski, Michał Marciniak, Kamil Wielogórka.

Dotychczas, najlepszym osiągnięciem w startach w Ogólnopolskich Turniejach Piłki Siatkowej Plażowej było zajęcie drugiego miejsca przez drużynę chłopców prowadzoną przez Pawła Grabarczyka podczas Ogólnopolskiego Turnieju w Ostródzie (2013r.). Tym samym drużyna dziewcząt osiągnęła największy sukces w tej dyscyplinie sportowej w historii szkoły.