XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego "Sprawni Razem”

XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego "Sprawni Razem” Fot. SOSW w Kole
W sali gimnastycznej w Kościelcu odbył się XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego "Sprawni Razem", który był jednocześnie eliminacjami do wojewódzkiego turnieju w Gnieźnie. W zawodach wzięli udział wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych z Konina, Turku, Rychwała, Słupcy i Koła.

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole, zdobyli drugie miejsce (drużynowo) z dorobkiem 13 punktów. Pierwsze miejsce i 15 punktów zdobyła drużyna z Rychwała. Na trzecim miejscu uplasowały się drużyny ze Słupcy i Konina zdobywając 11 punktów.

Największy sukces osiągnęli wychowankowie SOSW w Kole w kategoriach chłopców. Rewelacją turnieju w kategorii do lat 16 okazał się 14-letni Łukasz Ściśler, który zwyciężył we wszystkich pojedynkach i zdobył złoty medal, wyprzedzając Kamila Krupczyka z Rychwała i Artura Robaka ze Słupcy. Trzeci rok z rzędu, bezkonkurencyjny był Michał Marciniak – aktualny Mistrz Województwa Wielkopolskiego. Wychowanek z Koła zdobył w swojej kategorii złoty medal, wyprzedzając Piotra Wojdaka i Dawida Kubackiego z Turku. Czwarte miejsce zdobył Paweł Budziński z Koła.

W kategorii dziewcząt do lat 16 zwyciężyła Ewa Bajer z Rychwała przed Nikolą Łopuszyńską i Klaudią Szymczak z Konina. Czwarte miejsce zajęła wychowanka SOSW w Kole - Jolanta Jaskólska. W kategorii dziewcząt powyżej lat 16 zwyciężyła Patrycja Wolicka z Rychwała przed Renatą Kosińską ze Słupcy i Martą Łopuszyńską z Konina.

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i dyplomy oraz okazałe puchary w klasyfikacji drużynowej, ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego.

Organizatorzy XIII Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego "Sprawni Razem”: Elżbieta Budzińska, Piotr Mroczkowski i Andrzej Sikorski podziękowali uczestnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie zawodników. Życzyli także powodzenia na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Gnieźnie.

O oprawę techniczną i informatyczną zadbali Julian Bałdyka i Paweł Grabarczyk. Trenerów w opiece nad zawodnikami z kolskiego Ośrodka wspierała Małgorzata Kolasa.

źródło: SOSW w Kole