ZSRCKU Kościelec wywalczył 3. miejsce w zawodach strzeleckich w Potażnikach

ZSRCKU Kościelec wywalczył 3. miejsce w zawodach strzeleckich w Potażnikach Fot. Wiesław Kujawa
Drużyna ZSRCKU Kościelec zajęła 3. miejsce w kategorii drużynowej chłopców, w 54. finale wojewódzkim ogólnopolskich zawodów strzeleckich "O srebrne muszkiety 2015”.

26 maja 2015 roku w Potażnikach, gm. Krzymów odbył się 54. finał wojewódzki ogólnopolskich zawodów strzeleckich "O srebrne muszkiety 2015”.

Trzecie miejsce w kategorii drużynowej chłopców.wywalczyła drużyna ZSRCKU Kościelec, w składzie: Karol Augustyniak, Sebastian Kołodziejski i Konrad Ostróżka. Zawodnicy zdobyli 996 punktów na 1200 możliwych.

- Zawodnicy oddawali 40 strzałów ocenianych (po 5 strzałów do 8 tarcz) i nieograniczoną liczbę strzałów próbnych w czasie 60 minut z broni karabin "standard" kbks kaliber 5,6 mm, o zamkniętych przyrządach celowniczych. Każdy z uczestników musiał wykazać się dużą celnością i odpornością psychiczną - informuje Wiesław Kujawa z ZSRCKU Kościelec.

Koło Strzeleckie LOK przy ZSRCKU w Kościelcu działa od dwóch lat. Opiekunami drużyny byli Wiesław Kujawa i Gabriel Piguła.

Zawody w Potażnikach zorganizowane zostały przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.