Kolska Liga Koszykówki: Wyniki V i VI kolejki

Kolska Liga Koszykówki
Kolska Liga Koszykówki Fot. Grzegorz Broniarczyk
16 grudnia w hali MOSiR w Kole kolejne mecze rozgrywali zawodnicy Kolskiej Ligi Koszykówki.

W pierwszym meczu spotkali się sąsiadujący w tabeli Sanitec Koło i Basket Jelon. Pierwsza połowa ustawiła praktycznie cały mecz, ponieważ po 15 minutach gry Sanitec prowadził już 27:11. Druga połowa była już dużo lepsza w wykonaniu zawodników Basket Jelon, którzy jednak ostatecznie przegrali 40:33. W drużynie Sanitecu prym wiódł M. Kosiński, który zdobył 17pkt.

Drugi mecz to pojedynek dwóch niepokonanych dotąd drużyn, czyli Vemach oraz Brotherhood Team. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli koszykarze Brotherhood Team, którzy tym samym zostali liderami rozgrywek po pierwszej serii spotkań. Mecz był bardzo zacięty o czym może świadczyć to, że na dwie minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 41:40 dla Brotherhood. Mecz zakończył się wygraną Brotherhood 50:41. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zwycięskiej drużynie byli J. Musioł (19 pkt.) oraz M. Świderski (12 pkt.). Wśród pokonanych wyróżnił się M. Książek - zdobywca 17 pkt., w tym pięć rzutów trzypunktowych.

W pozostałych meczach dwie wygrane odnieśli koszykarze z Kłodawy. Dwie porażki zaliczyli natomiast zawodnicy E-Nobi, którzy zamykają tabelę po pierwszej rundzie rozgrywek.