Olimpia Koło - KKS Włókniarz 1925 Kalisz 0:1

Piłkarze Olimpii Koło wrócili na swoje boisko. W meczu 9. kolejki IV ligi kolscy zawodnicy przegrali z KKS Włókniarz 1925 Kalisz 0:1.

Piłkarze Olimpii rozegrali swój pierwszy mecz na nowej płycie. Jeszcze przed samym spotkaniem uroczyście wstęgę przeciął burmistrz Koła, Mieczysław Drożdżewski.

Mecz był także doskonałą okazją do wręczenia kapitanowi Olimpii, Piotrowi Krzyżanowskiemu, pucharu za awans do IV ligi.

Choć zawodnicy Olimpii mieli kilka okazji do strzelenia gola, to jednak zespół gości miał lekką przewagę, zwłaszcza w pierwszej odsłonie meczu. Zawodnikom z Koła brakowało wyraźnie wykończenia akcji. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 80. minucie KKS Włókniarz 1925 Kalisz zdobywa zwycięską bramkę. Mecz kończy się tym samym jednobramkową porażką gospodarzy.

W pierwszej połowie mecz został na kilka minut przerwany. Około kilkudziesięciu kibiców KKS postanowiło pokazać swoją "przewagę" na stadionie w Kole i pogoniło kibiców Olimpii, przebywających na trybunach. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby porządkowe. Mecz po krótkiej chwili wznowiono.

Po tym spotkaniu Olimpia ma na koncie 12 punktów (cztery zwycięstwa i pięć porażek).

Bramki: Dawid Jagielski

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!