Olimpia Koło pokonała Wartę Krzymów 1:0

Olimpia Koło
Olimpia Koło Fot. Grzegorz Broniarczyk
W meczu 14. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej Olimpia Koło wygrała na wyjeździe 1:0 z Wartą Krzymów. Bramkę na miarę trzech punktów zdobył w drugiej połowie spotkania Piotr Marańda.

Do tego, że Olimpia Koło gra w tym sezonie w kratkę, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tydzień temu, nasi piłkarze przegrali u siebie 1:3 z PKS Racot i zajmowali w tabeli 11. miejsce, z dorobkiem 14 punktów - 4 zwycięstw, 2 remisów i 7 porażek.

Kolejny przeciwnik, choć zajmował przedostatnie miejsce w tabeli, to ostatnio pokonał na wyjeździe 2:1 Orła Mroczeń. Było to jednak dopiero drugie zwycięstwo drużyny z Krzymowa w tym sezonie. Mimo to, o korzystny wynik dla Olimpii - spokojni mogli być tylko najwięksi fani kolskiego zespołu.

Jak się jednak okazało, Olimpia Koło przywozi z Krzymowa trzy punkty, pokonując Wartę 1:0. Bramkę dla MKS-u zdobył w 67. minucie Piotr Marańda.

Po tym zwycięstwie Olimpia Koło jest na 10. pozycji w ligowej tabeli. O kolejne punkty może być jednak w najbliższym czasie trudno, bo do Koła przyjeżdża Górnik Konin - lider tabeli, który w tym sezonie przegrał tylko raz. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę - 9 listopada. Początek meczu o godz. 14.00.

Warta Krzymów - Olimpia Koło 0:1 (0:0)
Bramka dla Olimpii Koło - Piotr Marańda.