Olimpia Koło przegrała z KKS Kalisz 0:5

W kolejnym meczu rundy wiosennej piłkarze Olimpii po raz trzeci w tym sezonie zeszli z boiska pokonani. Tym razem Olimpia została rozbita w Kaliszu.

Kalisz to również jedna z drużyn, która walczy o III ligę. O przegranym meczu zdecydowała pierwsza połowa, w której gospodarze zdominowali całkowicie grę we wszystkich formacjach zdobywając dwie bramki. Pierwszą z rzutu karnego słusznie podyktowanego po faulu Wiśniewskiego w 8’, a drugą z rzutu rożnego w 20’. W tej odsłonie gospodarze stworzyli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak nie potrafili strzelić bramki.

W drugiej połowie Olimpia zaczęła śmielej atakować, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Żadna z nich nie przyniosła jednak bramki. Drużyna z Kalisza szybko wykorzystała nieskuteczność Olimpii przeprowadzając kilka kontr, z których w rezultacie strzeliła kolejne 3 bramki. Z przebiegu całego spotkania drużyna z Kalisza zdecydowanie zasłużyła na 3 punkty.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra już w sobotę 11 maja o godz. 15:00 z SKP Słupca w Kole. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

- Zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie i zasłużyliśmy na porażkę - powiedział po meczu Jarek Kawka, piłkarz Olimpii Koło.

KKS Kalisz - Olimpia Koło 5:0 (2:0)
Bramki dla gospodarzy zdobyli: Witczak 3, Gostyński oraz Kiełbik.

Olimpia: Robert Suliński, Mateusz Trzmielewski, Marcin Mielczarek, Filip Szymański (Michał Nowakowski 55’), Dawid Wiśniewski, Dawid Jóźwiak (Ariel Szczesiak 35’), Łukasz Ekiert, Kamil Jaroszewski, Piotr Marańda, Artur Bednarczyk (70’ Piotr Baryła), Jarosław Kawka (Bartłomiej Przybyłowski 46’).