Paulina Wargacka Mistrzynią Polski w triathlonie

Paulina Wargacka mistrzynią Polski juniorek
Paulina Wargacka mistrzynią Polski juniorek Fot. MLUKS Koło
W Suszu (woj. warmińsko-mazurskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie Susz Triathlon 2013. W zawodach wystartowali zawodnicy MLUKS Koło.

W sobotę zawodnicy rywalizowali na dystansie długim (1,9km/90km/21,1km). Punktualnie o 9.00 ze startu w wodzie ruszyło 246 zawodników, a wśród nich debiutujący na tym dystansie Markus Meier, który z bardzo dobrym czasem 5 godzin 56 minut ukończył ten wyścig na 165. miejscu i 11 kategorii M45.

W niedzielę rozegrano trzy serie sprintu Open, Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Mężczyzn. Przygotowano wyścigi aquathlonowe, w których doskonale rywalizowali również najmłodsi. Na pierwszym miejscu w kategorii K11 zawody ukończyła Wiktoria Lenartowicz. Jej brat Paweł Lenartowicz zajął 3 miejsce wśród juniorów młodszych, a Marta Zygmunt uplasowała się na 4 pozycji wśród młodziczek. Kolejne starty to już triatlon w klasyfikacji open, gdzie rywalizowali Marcin Meier (29 miejsce) oraz Jarosław Przybylski (50 miejsce). W wyścigu tym sklasyfikowano 308 zawodników.

O godzinie 13.30 na linii startu stanęły najlepsze w Polsce specjalistki od triatlonu na dystansie sprinterskim 750m pływanie, 20km kolarstwo i 5 km bieg. Mistrzynią Polski została Agnieszka Jeżyk z Leszna. Na wysokim 8 miejscu zawody ukończyła Paulina Wargacka zdobywając po raz pierwszy w karierze indywidualnie złoty medal wśród juniorek. Na 20 miejscu i 12 w kategorii młodzieżowej w Mistrzostwach Polski znalazła się Agata Pecyna.

Kolejny start to rywalizacja mężczyzn na tym samym dystansie co kobiety. Zwyciężył Marek Jaskółka zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Polski w triatlonie na dystansie sprinterskim. Na 33 miejscu uplasował się kolejny z kolskich triathlonistów - Roman Brzozowski.

źródło: MLUKS Koło

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!