Salus Przedecz przegrał na inaugurację

Salus Przedecz przegrał na inaugurację Fot. Salus Przedecz
Nie udała się inauguracja sezonu 2013/2014 przedeckim szczypiornistom. W hali w Choceniu UKS Salus Przedecz przegrał 31:32 z Nielbą Wągrowiec.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie mógł osiągnąć większej przewagi niż 2 bramki. Z obu stron było dużo błędów w ataku. Mnożyły się niecelne rzuty, błędy chwytu piłki itp. Około 27 minuty meczu przy stanie 14:14 piłkarze ręczni Salusa Przedecz zacieśnili mocno szyki obronne, czego skutkiem były łatwo rzucone bramki w szybkim ataku i prowadzenie 16:14, a następnie 17:15.

Niestety chwilę później znów błędy, niecelne 2 rzuty i zespół Nielby Wągrowiec odrobił straty przed końcową syreną. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 17:17.

Druga połowa to słaby początek zespołu z Przedcza. Dużo strat i w 2 minuty robi się 17:19 dla gości. I tu ponownie zryw UKS-u, świetna gra w obronie, szybkie ataki i rzucone pewne bramki. Wynik na tablicy 21:20 dla Salusa.

W dalszej części meczu Przedecz gra bardzo konsekwentnie i odskakuje na 10 minut przed końcem spotkania na 3-bramkowe prowadzenie 28:25. W końcówce zawodnicy z Przedcza zupełnie się jednak pogubili i od stanu 28:25 stracili 7 bramek z rzędu. Na 2 minuty przed końcem wynik 32:28 dla Wągrowca.

Ale to nie koniec spotkania. Salus Przedecz znów się obudził. Grał agresywnie i szybko złapał kontakt z przeciwnikiem, bo na pół minuty przed końcem meczu było już tylko 32:31 dla Nielby. Bardzo dobra gra w obronie Pawła Banasiaka zmusiła zawodnika Nielby do szybkiego rzutu, który świetnie obronił Damian Michalski. Została wyprowadzona szybka kontra na Adama Nowakowskiego.Ten złapał piłkę, świetnie przełożył sobie obrońcę gości i przy rzucie z 8 metrów został powalony na ziemie.

W tym momencie zabrzmiała końcowa syrena. Rzut karny dla UKS-u? Niestety z niewiadomych przyczyn sędziowie zamiast rzutu karnego podyktowali tylko rzut wolny z 9 metra. Adam Nowakowski świetnie wyczekał mur i rzucił pomiędzy rękami obrońców, ale jego rzut obronił bramkarz Nielby.

Mecz kończy się wynikiem 31:32 dla Nielby Wągrowiec.

W najbliższą niedzielę przedeccy szczypiorniści udadzą się do Środy Wielkopolskiej na kolejny mecz w ramach III ligi piłki ręcznej seniorów.

Salus Przedecz - Nielba Wągrowiec 31:32

UKS Salus Przedecz: Michalski Damian (br) – Zasada Wiktor (4), Olczak Marek (2), Nowakowski Marcin (4), Dopierała Mateusz, Szymczak Michał, Banasiak Paweł (1), Maziarz Michał (1), Nowakowski Adam (7), Bieniek Kamil (7), Kupczyk Bartosz (1), Krawiecki Paweł, Czyżnikowski Rafał, Czerniejewski Mariusz (2), Janicki Karol (2).