Spartakus Buk - Salus Przedecz 26:27 [ZDJĘCIA]

Piłkarze ręczni Salusa Przedecz zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z Liderem Swarzędz i pokonali na wyjeździe Spartakusa Buk 27:26.

Już w 10 minucie meczu na tablicy w hali sportowej w Buku widniał wynik 8:2 dla Salusa. Z każdą upływającą minutą meczu gra jednak zaczynała się wyrównywać. Ok. 20 minuty podopieczni Edwarda Dereszewskiego prowadzili jeszcze 14:9, ale gospodarze zniwelowali straty, by na przerwę zejść z wynikiem 15:16 dla Salusa.

W drugiej połowie spotkania gra toczyła się bramka za bramkę. W tej części meczu na pochwałę zasłużył bramkarz przedeckiego zespołu - Adam Adamczewski. Obronił on dwa rzuty karne oraz miał wiele dobrych interwencji.

Najskuteczniejszy w ostatnim meczu zawodnik, Kamil Bieniek grał drugą połowę z „plastrem” i ciężko mu było o dogodne pozycje rzutowe. Jednak bardzo dobrze w ataku z drugiej linii zastąpił go leworęczny Adam Nowakowski, który kończył akcje pięknymi bramkami.

W końcówce meczu Adam Adamczewski obronił rzut ze skrzydła zawodników z Buku i Salus miał 30 sekund na rzucenie bramki dającej mu zwycięstwo. Po bramce Adama Nowakowskiego zostaje 15 sekund do końca spotkania. Ostatni atak gospodarzy zostaje zablokowany przez Michała Maziarza i Salus odnosi cenne zwycięstwo 27:26.

Spartakus Buk – UKS Salus Przedecz 26:27 (15:16)

UKS SALUS Przedecz: Antas Mariusz, Michalski Damian, Adamczewski Adam – Nowakowski Adam (7), Wiktor Zasada (5), Bieniek Kamil (5), Hoang Van Dawid (4), Maziarz Michał (3), Dopierała Mateusz (2), Janicki Karol (1), Szymczak Michał, Pacholczyk Przemysław, Kupczyk Bartosz, Nowakowski Marcin, Kacprzak Damian, Olczak Marek.

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?