Sukces ZSRCKU Kościelec w Wieloboju Obronnym Szkół Ponadgimnazjalnych

Sukces ZSRCKU Kościelec w Wieloboju Obronnym Szkół Ponadgimnazjalnych Fo. ZSRCKU Kościelec
Wielki triumf uczniów ZSRCKU Kościelec w Wieloboju Obronnym Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach, które odbyły się 8 maja 2015 roku w Potażnikach, (gm. Krzymów) drużyny z Kościelca okazały się bezkonkurencyjne.

Wielobój Obronny Szkół Ponadgimnazjalnych został rozegrany w kategorii zespołowej i indywidualnej dziewcząt i chłopców.

- Rywalizację rozpoczęto od testu wiedzy z historii II wojny światowej. Następnie młodzież wzięła udział w następujących konkurencjach: ładowanie magazynka 5 nabojami, oddanie 5 strzałów z odległości 50 m z broni TOZ-17 w pozycji leżącej i stojącej, rzut granatem na odległość (min. 20 m dziewczęta i 35 m chłopcy), bieg terenowy na dystansie 2000 m i strzelanie do tarcz samoopadających - informuje Magdalena Nejman z ZSRCKU Kościelec.

Drużyna dziewcząt z ZSRCKU w Kościelcu w składzie: Natalia Antas, Marletta Antas, Patrycja Jaśkiewicz zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz otrzymała Puchar Starosty Powiatu Konińskiego.

Pierwsze miejsce i Puchar Prezydenta Konina zdobyła także drużyna chłopców ZSRCKU w składzie: Karol Augustyniak, Patryk Grochociński, Bartłomiej Kuśnierz.

Opiekunami drużyn byli Wiesław Kujawa i Gabriel Piguła.

Zawody zorganizowane zostały przez Powiatową Organizację LOK w Koninie, KSS LOK „Muszkiet” i MODN w Koninie.