Kolska Liga Koszykówki. VII i VIII kolejka [ZDJĘCIA]

Grzegorz Broniarczyk
Kolska Liga Koszykówki
Kolska Liga Koszykówki Fot. Grzegorz Broniarczyk
Kilka ciekawych spotkań obejrzeli kibice koszykówki, którzy przybyli w niedzielę 6 stycznia do hali MOSiR, aby obejrzeć zmagania Kolskiej Ligi Koszykówki. Większość meczy miała bardzo wyrównany przebieg.

Wyjątkowo emocjonujący był mecz Brotherhood - Basket Jelon. Już od początku spotkania dość niespodziewanie na wysokie prowadzenie 14:2 wyszli zawodnicy Jelon. Po kilku minutach do pracy solidnie zabrali się Brotherhood i punkt po punkcie zaczęli odrabiać straty. Na prowadzenie wyszli dopiero trzy minuty przed końcem meczu i utrzymali je już do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 47:43.

Najlepszym zawodnikiem meczu był A. Szymczak, który zdobył dla pokonanych 22 pkt. Wśród wygranych najskuteczniejszy był J. Musioł (19 pkt.), wspierany przez M. Świderskiego (16 pkt.).

W niedzielę dwa zwycięstwa odnieśli koszykarze z Kłodawy. Daje im to realną szanse walki o mistrzostwo w obecnym sezonie. Po dwie porażki natomiast odnieśli Sanitec Koło oraz E-nobi.

6. Vemach – Basket Team Kłodawa 46:54

Tabela po VIII kolejce spotkań (Miejsce, Drużyna, Mecze, Punkty zdobyte, Punkty stracone, Małe punkty)