Salus Przedecz - MKS Tęcza Kościan 27:18 (14:10) [ZDJĘCIA]

RED
Salus Przedecz - MKS Tęcza Kościan 27:18 (14:10)
Salus Przedecz - MKS Tęcza Kościan 27:18 (14:10) Fot. Salus Przedecz
W kolejnym meczu III ligi piłki ręcznej mężczyzn, szczypiorniści UKS „Salus” Przedecz wygrali z zespołem MKS Tęcza Kościan 27:18 (14:10).

Z powodu kontuzji w podstawowym składzie Salus-a zabrakło Michała Bordyna oraz Piotra Sosnowskiego. Pomimo tego osłabienia, podopieczni Edwarda Dereszewskiego chcieli pokazać, że są w stanie pokonać wyżej notowany zespół.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, szybko jednak wyrównał Paweł Banasiak (4). W trzeciej minucie meczu po bramce Bartosza Glinkowskiego (4) UKS „Salus” Przedecz remisował z wyżej notowanym rywalem. Goście szybko odpowiedzieli, uzyskując w pewnym momencie dwubramkową przewagę nad zespołem z Przedcza. Dobra postawa w obronie i kilka skutecznych interwencji w bramce Adama Adamczewskiego spowodowały, iż gospodarze odrobili straty. Po trafieniu Wiktora Zasady (2) przedecki zespół wyszedł na prowadzenie, które skutecznie powiększał. W ataku nie do zatrzymania był Dawid Hoang Van (9). Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem UKS „Salus” Przedecz 14:10.

Początek drugiej połowy należał do zawodników z Przedcza. Skuteczną grą w ataku oraz konsekwentną grą w obronie, systematycznie zwiększali prowadzenie nad zespołem z Kościana. Pod koniec drugiej połowy, w bramce Salus-a pojawił się Patryk Rojewski, który również popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu z Przedcza 27:18 (14:10).

UKS „Salus” Przedecz: Adam Adamczewski (br), Patryk Rojewski (br) – Wiktor Zasada (2), Mateusz Dopierała (2), Przemysław Pacholczyk (1), Paweł Banasiak (4), Dawid Hoang Van (9), Damian Kacprzak (1), Kamil Bieniek (4), Bartosz Glinkowski (4), Paweł Zawada, Bartosz Kupczyk.

Trener: Edward Dereszewski.

W najbliższą niedzielę 25 stycznia, zawodnicy UKS „Salus” Przedecz udadzą się do Środy Wielkopolskiej, gdzie rozegrają ostatni mecz w I rundzie rozgrywek III ligi piłki ręcznej mężczyzn.