UKS Salus Przedecz - KS Szczypiorniak Gniezno 40:23 [ZDJĘCIA]

GB
UKS Salus Przedecz - KS Szczypiorniak Gniezno 40:23
UKS Salus Przedecz - KS Szczypiorniak Gniezno 40:23 Fot. Łukasz Turski
W meczu 11. kolejki rozgrywek III ligi piłki ręcznej seniorów UKS Salus Przedecz pokonał drużynę KS Szczypiorniak Gniezno 40:23. Mecz rozegrano w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli zawodnicy UKS Salus Przedecz. Choć przez większą część pierwszej połowy to oni dominowali, to jednak niepotrzebne błędy w obronie, spowodowały, iż goście w 15. minucie wyrónali wynik spotkania na 6:6.

Zawodnicy z Przedcza szybko odzyskali kontrolę nad meczem. Po ostatnim gwizdku pierwszej połowy, schodzili z boiska prowadząc różnicą 7 bramek (16:9). W tym fragmencie meczu bardzo dobrze w przedeckiej bramce spisywał się Artur Kowalczyk.

Druga połowa zdecydowanie należała do zespołu z Przedcza. Bardzo dobrą zmianę w przedeckiej bramce dał Adam Adamczewski, który w przeciągu 20 minut został pokonany zaledwie 6 razy.

Pod koniec spotkania na parkiecie III ligi zadebiutowali Kacprzak Mariusz oraz Hoang Van Michał, który w ostatniej minucie meczu zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach UKS „SALUS” Przedecz. Ostatecznie szczypiorniści z Przedcza zwyciężyli KS Szczypiorniak Gniezno 40:23 (16:9).

UKS Salus Przedecz - KS Szczypiorniak Gniezno 40:23 (16:9)

UKS Salus Przedecz: Adamczewski Adam (br), Kowalczyk Artur (br) – Zasada Wiktor (11), Janicki Karol (6), Pacholczyk Przemysław (3), Banasiak Paweł (5), Hoang Van Dawid (8), Frontczak Mateusz, Glinkowski Bartosz (3), Bieniek Kamil (6), Kacprzak Mariusz, Sosnowski Piotr, Kacprzak Damian (1), Howang Van Michał (1).

Trener: Dereszewski Edward.

Już w najbliższą sobotę (19 marca 2016r.), UKS Salus Przedecz uda się do Pyzdr, by zmierzyć się z tamtejszą MKS Wartą Pyzdry.