Start Konin - Salus Przedecz 36:32. Koninianie liderem III ligi

Start Konin - Salus Przedecz 36:32. Porażka po bardzo wyrównanym meczu
Start Konin - Salus Przedecz 36:32. Porażka po bardzo wyrównanym meczu Fot. Grzegorz Broniarczyk
Szczypiorniści UKS „Salus” Przedecz przegrali na wyjeździe z drużyną Start Konin 32:36 (15:15). Dzięki tej wygranej koninianie objęli fotel lidera III ligi.

Podopieczni Edwarda Dereszewskiego udali się do Konina bez dwóch podstawowych zawodników. Choć to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w meczu, to jednak zawodnicy z Przedcza szybko wyszli na prowadzenie. Przez większą część pierwszej połowy, przedeccy szczypiorniści prowadzili różnicą 1-2 bramek. W 26. minucie, po trafieniu Dawida Siekacza, gospodarze wyrównali wynik spotkania. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się remisem 15:15.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli koninianie, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Bramka za bramkę toczyła się do 58. minuty, kiedy to gospodarze uzyskali trzybramkowe prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 36:32 (15:15).

Start Konin - Salus Przedecz 36:32 (15:15)
UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Kowalczyk Artur (br) : Zasada Wiktor (7), Dopierała Mateusz, Kacprzak Mateusz, Pacholczyk Przemysław, Hoang Van Dawid (7), Nowakowski Marcin, Frontczak Mateusz, Glinkowski Bartosz (7), Bieniek Kamil (5), Kacprzak Mariusz, Sosnowski Piotr (1), Kacprzak Damian (5).

Trener: Dereszewski Edward.