Salus Przedecz zwyciężył na zakończenie rozgrywek III ligi

GB
Salus Przedecz pokonał Tęczę Kościan
Salus Przedecz pokonał Tęczę Kościan Fot. Grzegorz Broniarczyk
W ostatnim meczu rozgrywek III ligi piłki ręcznej seniorów, w sezonie 2015/2016 UKS „Salus” Przedecz, pokonał na parkiecie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu zespół MKS "Tęcza" Kościan 30:28 (17:13).

Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu gości. Przedeckim szczypiornistom szybko udało się wyrównać i wyjść na 2-3 bramkowe prowadzenie. Przez całą pierwszą połowę, to gospodarze dyktowali ton gry. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Michał Nejman. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Salus-a 17:13.

Początek drugiej połowy ponownie należał do zespołu gości, którzy w 43. minucie meczu wyrównali wynik spotkania, a po chwili wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie. Z każdą kolejną minutą mecz się zaostrzał. Po dwóch kolejnych wykluczeniach dla zespołu z Kościana, zespołowi z Przedcza udało się wyrównać wynik spotkania. W ostatnich minutach, ciężar rzucania bramek wzięli na siebie Kamil Bieniek (8) oraz Bartosz Glinkowski (8).

Na 30 sekund przed końcem meczu, przy prowadzeniu 29:28, trener Edward Dereszewski poprosił o czas. Na około 7 sekund przed ostatnim gwizdkiem bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bartosz Glinkowski.

UKS Salus Przedecz - MKS Tęcza Kościan 30:28 (17:13)

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Nejman Michał (br) – Zasada Wiktor (5), Kacprzak Mateusz, Pacholczyk Przemysław (4), Glinkowski Bartosz (8), Bieniek Kamil (8), Kacprzak Mariusz, Sosnowski Piotr (1), Kacprzak Damian (4), Nowakowski Marcin, Hoang Van Michał.

Trener: Dereszewski Edward.

Zobaczcie też: Salus Przedecz zremisował wygrany mecz