Salus Przedecz pokonał UKS Hagard Strzałkowo 30:21

Salus Przedecz
Salus Przedecz Fot. Salus Przedecz
30 marca 2014 roku, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu, Uczniowski Klub Sportowy „Salus” Przedecz podejmował UKS HAGARD Strzałkowo. Był to ostatni mecz dla obu zespołów w tym sezonie.

Przedeccy zawodnicy przystąpili do spotkania w optymalnym składzie. Po wyleczonej kontuzji wrócił do składu Kamil Bieniek. Podopieczni Edwarda Dereszewskiego spodziewali się zaciętego spotkania, ponieważ w meczu w I rundzie zespół z Przedcza wygrał niewielką różnicą bramek.

Pierwsze minuty meczu to walka bramka za bramkę. Dla Salus-a trafiali Bieniek, oraz dwukrotnie Mateusz Dopierała. Dla gości: Kamil Kaczmarek oraz najskuteczniejszy tego dnia Dawid Mierzejewski (w całym spotkaniu zdobył 12 bramek). Bardzo dobra gra w obronie, oraz skuteczność w ataku spowodowały, iż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8 dla zespołu z Przedcza.

Do drugiej połowy meczu zawodnicy z Przedcza przystąpili zmotywowani aby powiększyć prowadzenie. Niespodziewanie po jednej z interwencji w obronie sędzia pokazał Kamilowi Bieńkowi czerwoną kartkę – za rzekomo niesportowcy faul. Sytuacja ta zmotywowała zawodników Salus-a. Walka o każdą piłkę, skuteczność w ataku, oraz bardzo dobra gra w obronie dały ostateczne zwycięstwo przedeckiemu zespołowi 30:21.

Salus Przedecz - UKS Hagard Strzałkowo 30:21

UKS Salus Przedecz: Damian Michalski (br), Adam Adamczewski (br): Wiktor Zasada (4), Rafał Czyżnikowski, Mateusz Dopierała (3), Karol Janicki (1), Bartosz Kupczyk, Przemysław Pacholczyk (4), Paweł Banasiak (5), Marcin Nowakowski (1), Kamil Bieniek (5), Michał Bordyn (2), Piotr Sosnowski, Damian Kacprzak, Adam Nowakowski (5).

Trener: Edward Dereszewski.