Salus Przedecz pokonał Wartę Pyzdry 35:25

Salus Przedecz pokonał Wartę Pyzdry 35:25 Fot. Salus Przedecz
W kolejnym meczu ligowym, UKS Salus Przedecz pokonał na własnym parkiecie zespół Warta Pyzdry 35:25 (18:7). Spotkanie zostało rozegrane na parkiecie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu.

W niedzielne popołudnie podopieczni Edwarda Dereszewskiego podjęli u siebie zespół Warta Pyzdry, który zamyka tabelę rozgrywek III ligi piłki ręcznej seniorów.

Mecz rozpoczął się od przewagi drużyny gości. Po sześciu minutach Warta prowadziła 4:1. Po trafieniu z rzutu karnego Dawida Hoang Vana (7), zawodnicy z Przedcza ruszyli do odrabiania strat. Szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie, które systematycznie powiększali. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:7 dla przedeckiego zespołu.

W drugiej połowie trener Edward Dereszowski pozwolił zagrać wszystkim zawodnikom. Po raz kolejny bardzo dobre zawody rozegrał Bartosz Glinkowski (8), który kilka godzin przed meczem został ojcem. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu UKS „Salus” Przedecz 35:25.

Już w najbliższą niedzielę przedecki zespół podejmie na własnym parkiecie Nielbę II Wągrowiec.

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Kowalczyk Artur (br), Rojewski Patryk (br) – Zasada Wiktor (4), Dopierała Mateusz, Janicki Karol, Pacholczyk Przemysław (2), Hoang Van Dawid (7), Frontczak Mateusz (2), Glinkowski Bartosz (8), Bieniek Kamil (4), Sosnowski Piotr (2), Kacprzak Damian (4), Bordyn Michał (1), Maziarz Michał (1).

Trener: Edward Dereszewski.