Salus Przedecz przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie [ZDJĘCIA]

Salus Przedecz przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie
Salus Przedecz przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie Fot. Salus Przedecz
5 grudnia 2015r. UKS Salus Przedecz przegrał z Tęczą Kościan 28:31. To pierwsza porażka zawodników z Przedcza w tym sezonie. Teraz czas na odpoczynek i regenerację sił przed rundą rewanżową.

Pierwsze minuty spotkania to walka bramka za bramkę. W 10. minucie do bramki gości trafia Dawid Hoang Van (10) dając prowadzenie przedeckiej drużynie 2:3. Szczelna gra w obronie, skuteczne kontrataki oraz konsekwentna gra doprowadziły do tego, iż w 18. minucie Salus prowadził już 6:10. W 22. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Kościana, który sfaulował skrzydłowego drużyny gości.

Mimo to, niesieni dopingiem gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, by na pięć minut przed końcem pierwszej części meczu wyjść na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu z Kościana 16:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół z Przedcza, trafiając 8 bramek, przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy. Jednak gospodarze ponownie wyrównali stan meczu. W międzyczasie para sędziowska pokazała jeszcze 2 czerwone kartki – po jednej dla obu drużyn.

Ostatnie dwie minuty meczu należały dla zespołu Tęczy. Gospodarze rzucili 3 bramki przy zaledwie jednym trafieniu drużyny z Przedcza.

To pierwsza porażka zespołu z Przedcza w tegorocznych rozgrywkach. Przed szczypiornistami około dwumiesięczna przerwa. Runda rewanżowa rozpocznie się w pierwszy weekend lutego 2016r.

MKS Tęcza Kościan - UKS Salus Przedecz 31:28 (16:13)

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Nejman Michał (br) – Zasada Wiktor (5), Pacholczyk Przemysław, Banasiak Paweł (1), Hoang Van Dawid (10), Frontczak Mateusz, Glinkowski Bartosz (7), Bieniek Kamil (5), Kacprzak Mariusz, Sosnowski Piotr, Kacprzak Damian, Bordyn Michał, Maziarz Michał.