Salus Przedecz przegrał z Nielbą Wągrowiec 26:44

Salus Przedecz przegrał z Nielbą Wągrowiec
Salus Przedecz przegrał z Nielbą Wągrowiec Fot. Wioletta Gryczka
Nie udał się wyjazd przedeckich szczypiornistów na mecz do Wągrowca. Salus Przedecz przegrał spotkanie z miejscową Nielbą Wągrowiec 44:26 (21:15).

Podopieczni Edwarda Dereszewskiego przystąpili do meczu w najmocniejszym składzie. Jadąc na ten mecz, zawodnicy z Przedcza mieli w pamięci nieznaczną porażkę - jedną bramką w pierwszym meczu tych drużyn.

Pierwsze minuty wyjazdowego spotkania nie zapowiadały tak znaczącej porażki. Wynik spotkania otworzył najskuteczniejszy tego dnia zawodnik z Przedcza – Kamil Bieniek – zdobywca 12 bramek w całym meczu. Po 4 minutach pierwszej połowy Salus Przedecz prowadził 0:3. Wtedy nastąpiło przebudzenie gospodarzy, którzy zdobyli 4 bramki z rzędu. Od tego momentu mecz toczył się bramka za bramkę. Obroniony rzut karny przez jednego z przedeckich bramkarzy, następnie szybkie trafienie Piotra Sosnowskiego - wszystko to mogło świadczyć o tym, że zespół z Przedcza przyjechał tego dnia walczyć o zwycięstwo. Po trafieniu w 14 minucie przez Dawida Hoang Vana znowu był remis 8:8.

Od 14 minuty coś się jednak zacięło w przedeckim zespole. Każda nieskuteczna akcja w ataku była wykorzystywana przez gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:15 dla Nielby Wągrowiec.

Niestety po przerwie obraz gry Salus-a się nie zmienił. Błędy w ataku oraz mało konsekwentna gra w obronie, spowodowały, iż zespół UKS Salus Przedecz uległ ostatecznie zespołowi Nielba Wągrowiec 44:26 (21:15).

UKS Salus Przedecz: Adam Adamczewski(br), Damian Michalski(br) – Wiktor Zasada (2), Marek Olczak (1), Mateusz Dopierała, Karol Janicki, Bartosz Kupczyk, Michał Szymczak, Przemysław Pacholczyk (1), Paweł Banasiak (2), Dawid Hoang Van (2), Marcin Nowakowski, Adam Nowakowski (2), Kamil Bieniek (12), Michał Bordyn (2), Piotr Sosnowski (2).

W najbliższą niedzielę 16 marca 2014r., o godz. 16:00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu UKS Salus Przedecz będzie podejmował zespół Polonii Środa Wielkopolska.