Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Salus Przedecz przegrał ze Spartakusem Buk

Salus Przedecz przegrał ze Spartakusem Buk Fot. Magdalena Pierzgalska
Nie udał się przedeckim szczypiornistom ostatni w tym sezonie mecz wyjazdowy. Salus Przedecz przegrał z UKS Spartakus Buk 27:23 (14:8).

Salus Przedecz wyruszył do Buku w okrojonym składzie. Z różnych powodów zabrakło trzech podstawowych zawodników. Trener Edward Dereszewski miał do dyspozycji dziesięciu zawodników do gry w polu, oraz dwóch bramkarzy.

Pierwsze minuty spotkania to walka bramka za bramkę. Do 12 minuty żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. W 13 minucie, po trafieniu gospodarzy, na tablicy wyników pojawił się wynik 4:4.

Od tego momentu gospodarze sukcesywnie zwiększali prowadzenie, a w szeregi przedeckiego zespołu wkradło się zdenerwowanie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:8. Pomimo niekorzystnego wyniku, bardzo dobrze w przedeckiej bramce spisywał się Damian Michalski, który kilkukrotnie obronił rzuty w sytuacji „sam na sam”.

Od pierwszych minut drugiej połowy zawodnicy Salus-a przystąpili do odrabiania strat. Walka o każdą piłkę w obronie oraz skuteczne akcje w ataku spowodowały, że 5 minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili zaledwie 3 bramkami. Duża w tym zasługa Karola Janickiego oraz Mateusza Dopierały, którzy prowadzili grę przedeckiego zespołu.

Niestety nie udało się wywieźć nawet remisu, i pomimo skutecznych interwencji Adama Adamczewskiego w przedeckiej bramce, to gospodarze ostatecznie zwyciężyli 27:24 (14:8).

UKS Salus Przedecz: Damian Michalski (br), Adam Adamczewski (br): Wiktor Zasada (8), Mateusz Dopierała (4), Karol Janicki (5), Michał Szymczak (1), Przemysław Pacholczyk, Marcin Nowakowski, Adam Nowakowski (2), Michał Bordyn (2), Piotr Sosnowski (1), Damian Kacprzak.

W najbliższą niedzielę (30 marca), w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu, UKS Salus Przedecz zagra ostatnie spotkanie w sezonie 2013/2014. Przeciwnikiem będzie zespół UKS Hagard Strzałkowo. Początek o godz. 16.00.