Salus Przedecz - Start Konin 29:34

GB
UKS Salus Przedecz
UKS Salus Przedecz Fot. UKS Salus Przedecz
W meczu IV kolejki III ligi piłki ręcznej seniorów UKS Salus Przedecz uległ u siebie zespołowi Start Konin 29:34 (14:17).

Gospodarze przystąpili do meczu bez podstawowego skrzydłowego, natomiast zespół z Konina przyjechał w optymalnym składzie. Do zespołu gości wrócił ich podstawowy rozgrywający Adam Kujawiński, który w tym sezonie rzadko pojawiał się na parkietach.

Przez większość pierwszej połowy mecz był wyrównany. W 12. minucie zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy, którzy to celnie trafiali, oraz potrafili powstrzymać najlepszego zawodnika zespołu Start Konin Marka Salmana (10 bramek w meczu). Niestety po trafieniu Kamila Bieńka w 17. minucie, gra przedeckiego zespołu się zacięła, co zespół gości zaczął skrupulatnie wykorzystywać. W 25. minucie po trafieniu Olgierda Piaskowskiego na tablicy wyników pojawił się remis. W ciągu ostatnich 5 minut zespół z Przedcza zdołał rzucić dwie bramki, przy 5 trafieniach zespołu z Konina. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 14:17 dla zespołu z Konina.

W drugiej części spotkania zespół z Przedcza potrafił seryjnie tracić bramki, by później z wielkim trudem odrabiać straty. Koninianie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie wygrali 34:29.

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam(br), Rojewski Patryk(br) – Zasada Wiktor (6), Czyżnikowski Rafał, Dopierała Mateusz (1), Szymczak Michał, Pacholczyk Przemysław (4), Banasiak Paweł (2), Bieniek Kamil (9), Bordyn Michał (1), Sosnowski Piotr (3), Kacprzak Damian, Maziarz Michał (3), Nowakowski Marcin.

Trener: Edward Dereszowski.