Salus Przedecz uległ Polonii 21:22

Salus Przedecz
Salus Przedecz Fot. Grzegorz Broniarczyk
W hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu, UKS „Salus” Przedecz podejmował wyżej notowany zespół ze Środy Wielkopolskiej. Po dramatycznej końcówce przedeccy szczypiorniści ulegli Polonii 21:22 (10:10).

Salus Przedecz przystąpił do spotkania bez Pawła Banasiaka oraz Przemysława Pacholczyka. Goście natomiast przybyli w 9-osobowym składzie.

Pierwsze minuty meczu to ewidentna niemoc przedeckich zawodników. Mimo pewnych sytuacji bramkowych, nie potrafili wyjść na wyraźne prowadzenie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 10:10.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia zawodników Salus-a, którzy szybko uzyskali kilku bramkową przewagę. W 49. minucie spotkania, po trafieniu najskuteczniejszego tego dnia w ekipie z Przedcza – Wiktora Zasady (7 trafień) na tablicy wyników pojawił się wynik 20:15. Niestety od tej chwili przedecki zespół wręcz się zatrzymał. Na jedną bramkę Salus-a, zespół ze Środy Wielkopolskiej odpowiedział siedmioma.

W ostatniej minucie meczu goście doprowadzili do wyrównania, po czym udało im się obronić ostatni atak i na 3 sekundy przed końcem spotkania wyprowadzić skuteczną kontrę.

UKS Salus Przedecz uległ zespołowi KS Polonia Środa Wielkopolska 21:22 (10:10)

UKS SALUS Przedecz: Michalski Damian, Adamczewski Adam – Zasada Wiktor (7), Dopierała Mateusz (1), Janicki Karol, Kupczyk Bartosz, Szymczak Michał, Kacprzak Damian, Hoang Van Dawid (2), Nowakowski Marcin (1), Nowakowski Adam (2), Bieniek Kamil (6), Czyżnikowski Rafał, Bordyn Michał (1), Sosnowski Piotr (1).

W najbliższą sobotę Salus Przedecz uda się do Buku, by zmierzyć się z viceliderem rozgrywek – zespołem Spartakus Buk.