Salus Przedecz wciąż niepokonany. Wygrali przegrany mecz [ZDJĘCIA]

RED
Salus Przedecz wciąż niepokonany
Salus Przedecz wciąż niepokonany Fot. UKS Salus Przedecz
UKS „Salus” Przedecz odniósł szóste zwycięstwo w rozgrywkach III ligi piłki ręcznej seniorów i jest samodzielnym liderem tychże rozgrywek. Szczypiorniści z Przedcza pokonali Spartakusa Buk 29:28.

W spotkaniu z zespołem UKS Spartakus Buk, trener przedeckich szczypiornistów – Edward Dereszewski mógł skorzystać z zaledwie 12 zawodników, w tym dwóch nie w pełni sił.

Ton gry już od pierwszych minut spotkania dyktowali gospodarze, którzy szybko uzyskali kilku bramkowe prowadzenie. W 11. minucie prowadzili różnicą nawet 5 bramek. Zawodnicy Salus-a pomimo tak znacznej przewagi gospodarzy walczyli o każdy centymetr boiska. Po zaledwie 4 minutach wyrównali wynik spotkania na 10:10. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem zespołu z Buku 16:15.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze. Przy prowadzeniu Spartakusa 26:24 w 49. minucie, dwóch zawodników z Przedcza otrzymało wykluczenie. Okres gry w osłabieniu seniorzy z Przedcza przegrali zaledwie 2:1.

W 51. minucie gospodarze trafili na 28:25. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, na boisku zaczęli dominowali szczypiorniści z Przedcza. Goście odrobili straty, by na minutę przed końcem wyrównać 28:28.

W 56. minucie najskuteczniejszy tego dnia zawodnik z Przedcza – Bartosz Glinkowski (9 bramek) otrzymał podwójne wykluczenie. Goście do końca meczu grali w osłabieniu. Na 10 sekund przed końcem meczu podopiecznym Edwarda Dereszewskiego udało się odzyskać piłkę. O czas poprosił trener przedczan.

Po szybkim rozegraniu akcji, Wiktor Zasada (7 bramek) podał piłkę do wolnego Kamila Bieńka i na 3 sekundy przed syreną końcową, dał zwycięstwo zespołowi UKS "Salus" Przedecz.

UKS „Salus” Przedecz: Adamczewski Adam (br), Nejman Michał (br) : Zasada Wiktor (7), Dopierała Mateusz, Pacholczyk Przemysław (1), Hoang Van Dawid (4), Frontczak Mateusz, Glinkowski Bartosz (9), Bieniek Kamil (3), Kacprzak Mariusz, Sosnowski Piotr (4), Kacprzak Damian (1).

Trener: Dereszewski Edward

5 grudnia 2015r. zawodnicy Salus-a udadzą się do Kościana, na ostatni mecz ligowy w tym roku. Będzie to zarazem ostatni mecz I rundy rozgrywek III ligi piłki ręcznej seniorów.