Salus Przedecz wygrał pierwszy raz w tym sezonie

Salus Przedecz
Salus Przedecz Fot. Salus Przedecz
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnotowali przedeccy szczypiorniści. UKS Salus Przedecz wygrał na wyjeździe z zespołem UKS Hagard Strzałkowo 29:32 (11:18).

Już w pierwszej minucie spotkania pierwszą bramkę dla Przedcza zdobył Marcin Nowakowski. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Kamila Kaczmarczyka. Zaskoczeniem dla zawodników Salus-a był system gry w obronie gospodarzy. Od pierwszego gwizdka wyszli oni z indywidualnym kryciem do lewego oraz prawego rozegrania. Nie przeszkodziło to jednak przedeckim zawodnikom w prowadzeniu gry.

Do 13 minuty pierwszej części spotkania mecz toczył się bramka za bramkę. Wtedy to nastąpił zryw Salus-a. Drużyna w ciągu 12 minut zdobyła 10 bramek, przy 3 trafieniach gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:18 dla gości.

Początek drugiej połowy to dobra gra gospodarzy, którzy pięciokrotnie trafili do bramki Przedcza. W szeregach obronnych dzielił i rządził Michał Szymczak. Zespół gospodarzy wielokrotnie zaskakiwał przedeckich szczypiornistów rzutami z biodra. Wtedy to ciężar gry wziął na siebie Karol Janicki, który poprowadził swoją drużynę do końcowego zwycięstwa 29:32.

UKS Salus Przedecz: Michalski Damian (br), Adamczewski Adam (br) – Zasada Wiktor (6), Dopierała Mateusz (2), Nowakowski Marcin (5), Janicki Karol (8), Kupczyk Bartosz, Szymczak Michał, Kacprzak Damian, Hoang Van Dawid, Olczak Marek, Nowakowski Adam (6), Bieniek Kamil (5), Krawiecki Paweł.

Trener: Dereszewski Edward.

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia